5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.04.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zgodnie z wielkopostną polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Pozostaje on zasłonięty aż do liturgii Wielkiego Piątku. Jest to czas, aby odkrywać zbawczy sens tajemnicy męki i śmierci Chrystusa na krzyżu.
 2. Trwają nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. Natomiast po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30 będą katechezy dla małżonków i rodziców. O godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym i zmiana tajemnic różańca. Pod chórem jeszcze są wielkanocne baranki. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, a za tydzień na potrzeby naszej parafii. Wolontariusze Bractwa Św. Łazarza będą dzisiaj przy świątyniach zbierać datki na tworzenie w Przemyślu Hospicjum BETANIA przy ul. Słowackiego.Zachęcamy do hojności serca.
 3. W PONIEDZIAŁEK od godz. 17:00 możliwość spowiedzi na zakończenie naszych rekolekcji. O godz. 18:00 Msza św. z nauką i zakończenie parafialnych rekolekcji.Przypominamy, że SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA – w WIELKĄ ŚRODĘ przed południem od 10:00 – 12:00; po południu od 16:00 – 20:00 z przerwą na wieczorną Mszę św.
 4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Wieczorem natomiast, wzorem lat ubiegłych, planujemy wspólną PLENEROWĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Naszą wspólną
  modlitwę rozpoczniemy Mszą św. godz. 18:00 w naszej świątyni, a następnie ok. godz. 18.45 udamy się ulicami naszej parafii, rozważając stacje męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich parafian, nawet starszych, ale również młodzież, rodziców i dzieci do wspólnego przeżycia misterium Drogi Krzyżowej. Nie ma także nabożeństwa o 17.30 i 20.00.
 5. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. W najbliższy piątek rozpoczyna się w Dukli – SPOTKANIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ i potrwa do Niedzieli Palmowej.
 6. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza mieszkańców na Świąteczny Jarmark Wielkanocny w dniach od 12-14 kwietnia na przemyskim Rynku.
 7. Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia zaprasza w przyszłą sobotę na godz. 11:00 na uroczystą Mszę św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej w kościele OO. Karmelitów.
 8. Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 3 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w której sporo pasyjnych zamyśleń. W GOŚCIU NIEDZIELNYM jako bezpłatny dodatek płyta DVD – IGNACY LOYOLA. Jest to barwnie opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia św. Ignacego założyciela Jezuitów. Zachęcamy gorąco do lektury.