NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. NIEDZIELĄ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, który wprowadza nas w przeżywanie z wiarą świąt paschalnych. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 17:15 nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza składka na potrzeby parafii przeznaczona jest na witraże w naszym kościele.
  2. W WIELKĄ ŚRODĘ parafialna SPOWIEDŹ – przed południem: od 10:00 – 12:00, po południu: 16:00 – 18:00, przerwa na Mszę św. i od 18:30 – 20:00. W środę od godz. 12:30 udamy się do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Prosimy by zgłosić ich w zakrystii. Ks. proboszcz odwiedzi w środę także tych, do których chodzi na pierwsze piątki miesiąca. W poniedziałek spowiedź na Kmieciach, a we wtorek w Św. Trójcy i u Księży Salezjanów.
  3. Jak co roku TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA prosi o ofiarowanie wypieków na wielkanocny stół do Schroniska dla Bezdomnych przy ul. Focha. Pamiętajmy również o ubogich.
  4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 2. GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA mogą nas dobrze przygotować do pełnego wiary przeżycia największych tajemnic wiary celebrowanych w czasie Świąt Paschalnych. Zachęcamy do lektury.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  • W WIELKI CZWARTEK Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00. Ciemnica tradycyjnie będzie w kaplicy ECCE HOMO. Od godz. 21:00 – 22:00 adoracji przewodniczy wspólnota Oazowa Domowego Kościoła.
  • W WIELKI PIĄTEK zapraszamy rano na godz. 8:30 na I część Gorzkich Żali, a o godz. 9:00 na Drogę Krzyżową. W ciągu dnia zachęcamy do modlitewnego nawiedzenia ciemnicy i czuwania razem z Chrystusem cierpiącym. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły [ilościowy i jakościowy]. Plan adoracji dla Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej będzie wywieszony w gablocie. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa w godzinie miłosierdzia. O godz. 17:30 zapraszamy na II część Gorzkich Żali i rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku odśpiewamy III część Gorzkich Żali. LITURGIA KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja w Wielki Piątek również do 22:00. Od godz. 21:00 adorację poprowadzi młodzież.
  • WIELKA SOBOTA jest pamiątką spoczynku Pana w grobie. Niech każdy znajdzie czas, aby z całą rodziną przyjść na adorację Krzyża i modlitwę przy grobie Chrystusa. W tym dniu nie ma obowiązku postu, ale zachęcamy do powstrzymania się od spożywania mięsa. Zapraszamy rano o godz. 8:30 na modlitwę JUTRZNIĄ przy grobie Pana Jezusa prowadzoną przez Krąg Biblijny. ŚWIĘCENIE POKARMÓW wielkanocnych w Wielką Sobotę – co godzinę od 9:00 do 15:00.
  • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19:00. prosimy przynieść świece zabezpieczone przed kapaniem wosku na posadzkę. Czuwanie paschalne połączone ze śpiewem pieśni wielkanocnych do godz. 21:00.
  • REZUREKCJA o godz. 6:00 rano z procesją wokół kościoła. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00. W poniedziałek wielkanocny nie będzie Mszy o 18:00. Zapraszamy dawnych lektorów i ministrantów do służby przy ołtarzu w czasie paschalnych liturgii.