NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa URBI ET ORBI.Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10:00, 11:30 i 15:30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!]
  2. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: 8:00; 10:00; 11:30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!]. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodziny i bliskich.
  3. Najbliższa niedziela jest ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas.
  4. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Rozpoczęcie w katedrze Mszą św. o godz. 16:30.
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękuję księżom za trud włożony w przygotowanie liturgii z ministrantami i lektorami oraz za posługę w konfesjonale. Szczere wyrazy wdzięczności za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także za udekorowanie
    świątyni – składamy Anecie i Robertowi Kielarom, państwu Brylonkom, Przemkowi Makowieckiemu oraz Marcinowi Pelcowi. Wszystkim lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum, a szczególnie Maciejowi Hładio. Dziękujemy w sposób wyjątkowy Chórowi VOX IUVENTUM za piękną i podniosłą oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego na ręce Piotra i Joanny Szelążków, naszemu organiście panu Franciszkowi Łamaszowi a także wszystkim adorującym Chrystusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie.
  6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 4.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
” Oto jest dzień, który dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się w nim!”
Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby droga łaski przebyta w czasie Wielkiego Postu razem z cierpiącym Zbawicielem, owocowała w waszym życiu szczerą wiarą w Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Niech Duch Święty rozlewa w sercach waszych pokój Zmartwychwstałego Pana, a Jego światło niech rozproszy wszelki cień grzechu, lęku i niepokoju. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was Mocą i radością w codzienności a także Nadzieją na przemianę w przeciwnościach życia. Pan przychodzi do waszych domów, rodzin i każdego z was z darem swego pokoju i błogosławieństwa!