3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele TYDZIEŃ BIBLIJNY, dlatego zachęcamy wszystkich do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Niech słowo Boże stanie się naszym codziennym pokarmem duszy. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.
 2. W poniedziałek w liturgii święto apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski – dzień imienin ks. bpa Stanisława JAMROZKA. Polecajmy w modlitwie jego pasterską posługę.
 3. W czwartek spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla klas VII. Początek majówką o godz. 17:30, potem Msza św. i katecheza. W piątek w takich samych
  godzinach, czyli początek o godz. 17:30 – spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VI.
 4. Dzieło Biblijne w ramach cyklu Ku wolności z Janem Pawłem II zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 11 maja o godz. 19:00 w Domu Katolickim ROMA.
 5. Przy parafii Św. Trójcy organizowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów Bośniackich i Chorwackich w dniach 30 czerwca – 6 lipca br. Zapisy w każdy wtorek i czwartek w godz. 16:00-17:00 w salce na plebanii.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 4 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 5.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. W piątek od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. Natomiast 19 maja na Mszy św. o godz.11:30 Rocznica Pierwszej Komunii św.
 8. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszym kościele NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17:30, a po nim wieczorna Msza św. Bardzo niewiele dzieci przychodzi na majówkę, nawet przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., dlatego gorąco zachęcamy rodziców, aby znaleźli czas i razem z dziećmi uczestniczyli w majówkach. Zapraszamy także młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.
 9. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Tygodniu Biblijnym warto przypomnieć, że Niedziela i Gość Niedzielny zawsze mają sporo komentarzy i refleksji do tekstów biblijnych. Warto z nich korzystać.