6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela dzisiejsza jest dniem wyborów polskich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy zatem do udziału w wyborach i odpowiedzialności za chrześcijańskie oblicze dzisiejszej Europy. Dziś wypada także DZIEŃ MATKI, dlatego polecajmy w modlitwie wszystkie matki, dziękując im za dar życia i matczyne serce. Po Mszy św. o godz. 15:30 ADORACJA, a od godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe do piątku codziennie o godz. 17.30. Za tydzień po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE – czyli czas modlitwy o pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolników.
 3. W piątek zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecać będziemy także przygotowujących się do
  święceń. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej diecezji święcenia diakonów. Módlmy się za przyjmujących święcenia.
 4. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 11.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota czerwca, po wieczornej Mszy św.nabożeństwo fatimskie. Pod patronatem ks. bpa Stanisława Jamrozka w sobotę po raz drugi modlitewna inicjatywa – MĘSKI RÓŻANIEC. O godz. 10:30 Msza św. u OO. Franciszkanów i po nim modlitwa różańcowa. Szczegóły na plakacie.
 6. Od 3 czerwca u Ks. Salezjanów KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00 w salce pod kościołem.
 7. Zbliża się czas 39. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę [4-15 LIPCA]. W zakrystii można się zapisać do grupy św. JACKA. Spotkanie organizacyjne grupy św. Jacka – 8
  czerwca o godz. 16:00 w salce na plebanii katedralnej.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  środa – św. Urszulę Ledóchowską
  czwartek – św. Jana Sarkandra
  piątek – Nawiedzenie NMP
  sobota – św. Justyna
 9. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są już także czerwcowe numery Małego Gościa. Opiece Matki Najświętszej polecajmy naszą ojczyznę i Europę – Pod Twoją obronę…