7 NIEDZIELA WIELKANOCNA 02.06.2019.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywając tajemnicę wniebowstąpienia naszego Zbawiciela, razem z całą wspólnotą Kościoła trwamy w dniach nowenny do Ducha Świętego na modlitwie prosząc o Jego dary dla naszych rodzin, wspólnoty Kościoła i ojczyzny. W czasie nowenny polecać będziemy naszą rodaczkę siostrę Dominikę od Niepokalanej, karmelitankę, która w uroczystość Piotra i Pawła złoży śluby wieczyste w przemyskim Karmelu. Módlmy się także za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi. Dzisiaj w naszej archidiecezji ŚWIĘCENIA DIAKONÓW, a w sobotę w katedrze przemyskiej ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE. Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne. Za tydzień po Mszach św. składka do puszek dla poszkodowanych w skutek ostatnich deszczów i powodzi.
 2. W czerwcu codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo Do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16:00, a o godz. 16:45 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Do chorych udamy się w piątek o stałych porach.
 3. Od 3 czerwca u Ks. Salezjanów KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00 w salce pod kościołem.
 4. W najbliższą sobotę w kościele Karmelitów Bosych czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Początek o godz. 19:30. Szczegóły na plakacie.
 5. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 11 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 11.
 6. Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę [4-15 LIPCA]. W zakrystii można się zapisać do grupy św. JACKA. Spotkanie organizacyjne grupy św. Jacka –
  8 czerwca o godz. 16:00 w salce na plebanii katedralnej.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   poniedziałek – św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męczenników
   środa – św. Bonifacego
   sobota – św. Jadwigę, królową
 8. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM jako bezpłatny dodatek Wielkie przebudzenie. Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979r. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.