UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 9 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im obfite dary Ducha Św. Dziś za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17:30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych wskutek ostatnich powodzi.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 18:00. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wówczas okres Komunii św. wielkanocnej. W parafii Św. Trójcy suma odpustowa o godz. 11:30. Natomiast uroczystość odpustowa naszego Patrona św. Brata Alberta odbędzie się w poniedziałek – 17 czerwca o godz. 18:00.
 4. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek dla klas VII, a w piątek dla klas VI. Początek spotkania o godz. 17:30 nabożeństwem czerwcowym.
 5. W dniach od 4 – 15 lipca zapraszamy młodzież i dorosłych na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Spotkanie organizacyjne w sobotę 8 czerwca o
  godz. 16:00 w salce na plebanii katedralnej. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza św.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 11 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 13.
 7. Salezjanie i zarząd osiedla nr. 5 zapraszają w najbliższą sobotę na Festyn Rodzinny AUGUSTIADA. Początek od godz. 13:00. Szczegóły na plakacie.
 8. W tym tygodniu we wtorek w liturgii wspominamy św. Barnabę, a w środę męczenników II wojny światowej z terenów naszej diecezji. W czwartek obchodzimy
  ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnienie kapłanów w łasce powołania. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
 9. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Polecajmy ich posługę i prośmy o dar nowych powołań do służby Bożej – Pod Twoją obronę…