UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ jest uwielbieniem tajemnicy Boga, który objawia się nam w miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11:30 suma odpustowa w parafii Świętej Trójcy. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
 2. Poniedziałek jest dniem PARAFIALNEGO ODPUSTU KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA. Uroczysta suma o godz. 18:00 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne, rocznicowe. Zachęcamy wszystkich parafian, aby w tym szczególnym dniu uczcić swego patrona.
 3. W najbliższą środę zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za cały rok nauki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Spowiedź na zakończenie roku we
  wtorek od godz. 17:00.
 4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:30, 11:30 [po procesji], 15:30 i 18:00. Centralne uroczystości dla całego miasta rozpoczną się Mszą św. o godz.9:00 przy Archikatedrze, a po niej udamy się z procesją do kościoła Salezjanów. Z naszego kościoła tradycyjnie, procesja wyruszy o godz. 8:15. Bardzo proszę o zabranie chorągwi oraz o udział w procesji dzieci komunijnych, ministrantów i lektorów. Poprzez pobożny udział w procesji wyznajemy wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Abp Adam Szal udzielił dyspensy dla całej archidiecezji. Po Mszy św. wieczornej w piątek
  i sobotę procesja. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne i rocznicowe.
 6. Nabożeństwo czerwcowe – do czwartku o godz. 17:30, a w piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. połączone z procesją eucharystyczną.
 7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA do 4 ołtarzy. Odwołujemy zatem Mszę św. o godz. 18:00! Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy wzorem lat ubiegłych:
  1. PIERWSZY – przy blokach na ul. Równej
  2. DRUGI – przy skrzyżowaniu ulic bpa Kadłubka i Koźmiana,
  3. TRZECI – na Osiedlu Rogozińskiego przy bloku nr 13,
  4. CZWARTY – przy bloku nr 15 na ul Rogozińskiego [zakończenie procesji].
 8. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 13.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym artykuły pogłębiające sakrament Eucharystii. Są już wakacyjne numery Małego Gościa.