13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali piękne uroczyste ołtarze w czasie naszej parafialnej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy noszącym chorągwie,baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim modlącym się przez całą oktawę przy Chrystusie Eucharystycznym.
 2. W czasie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15:30 i popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Za tydzień o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. W czwartek wyrusza 39. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. O godz. 7:00 Msza św. w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki. Zachęcamy, aby towarzyszyć pątnikom poprzez codzienną modlitwę i słuchanie audycji RADIA FARA.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek od godz. 17:00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu.W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16:30 [nie będzie Mszy św. dla dzieci i młodzieży tylko Komunia św. o godz. 17:00.]. Z pierwszopiątkową posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 8:00 rano.Jak w każdą pierwszą sobotę zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC. Msza św. u Franciszkanów o godz. 6:00 rano i po niej modlitwa z rozważaniem tajemnic różańcowych. W naszej świątyni po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 5. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bl. nr 13.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
   środa – św. Tomasza, apostoła
   piątek – św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę
   sobota – bł. Marię Teresę Ledóchowską
 7. W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w czasie naszych wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy św.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto na czas wakacyjny postarać się o dobrą i budującą lekturę, aby pomagała nam pogłębiać życie duchowe i modlitwę. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku. Przyjmijcie na ten czas Boże błogosławieństwo.