17 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17:30 zapraszamy członków Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego na nabożeństwo Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.
 2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcajmy się nawzajem do podjęcia z wielką hojnością sierpniowej abstynencji, wspierając wszystkich uzależnionych, a szczególnie rodziny dotknięte tym problemem.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 8:00 udamy się do chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Nie ma Mszy św., natomiast o godz. 17:00 zostanie udzielona Komunia św. W piątek także można zyskać w każdym kościele parafialnym odpust PORCJUNKULI pod zwykłymi warunkami. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Jak w każdą pierwszą sobotę zapraszamy także na MĘSKI RÓŻANIEC. Msza św. u Franciszkanów o godz. 6:00 rano i po niej modlitwa różańcowa.
 4. Zbliża się czas Wielkiego Odpustu i pieszej pielgrzymki na Kalwarię Pacławską. Zachęcamy parafian a także młodych do licznego udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Za tydzień podamy szczegóły parafialnej pielgrzymki.
 5. Dziękujemy parafianom z VII klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. VIII bl. nr 13.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – św. Martę
  • środa – św. Ignacego z Loyoli
  • czwartek – św. Alfonsa Liguoriego
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli, pragniemy przypomnieć, że trwa już Międzynarodowy Przemyski Festiwal SALEZJANSKIE LATO MUZYCZNE. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycjami koncertów [wstęp wolny].