18 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim zmiana tajemnic. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby parafii.
 2. W najbliższy wtorek święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Pragniemy się podzielić radością, że w mijającym tygodniu ks. Arcybiskup mianował ks. Jana ŁAMASZA proboszczem w parafii Buszkowice. Jednocześnie nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Bartosz GAJERSKI, posługujący dotychczas w parafii Św. Trójcy. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy dziękować za posługę duszpasterską ks. Jana w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. W poniedziałek 12 sierpnia wyruszy na Kalwarię Pacławską nasza parafialna PIESZA PIELGRZYMKA. Msza św. dla kalwaryjskich pątników o godz. 6.30. Bagaże prosimy składać przed Mszą św. do BUSA przygotowanego przez p.Stanisława z TUMBY. Pielgrzymkę poprowadzi w tym roku ks. proboszcz.Zachęcamy także młodych do udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie nadróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Dróżki Męki Pańskiej i dróżki Matki Bożej będziemy rozpoczynać codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich chętnych parafian, aby się dołączyć do modlitwy na dróżkach.
 5. Dziękujemy parafianom z VIII klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. I bloku nr 15.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – Przemienienie Pańskie
   czwartek – św. Dominika
   piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża [Edytę Stein], patronkę Europy
   sobota – św. Wawrzyńca
 7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz MISYJNYCH DRÓG. Przyjmijcie dar błogosławieństwa.