20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Prosić będziemy za zniewolonych nałogami, za chorych i cierpiących oraz o dar nowych powołań.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim pielgrzymującym z naszej parafii w dniach wielkiego odpustu na Kalwarię oraz modlącym się na kalwaryjskich dróżkach. Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi z pobliskiej Tumby za transport bagaży.
 3. W czwartek wypada wspomnienie NMP Królowej – ODPUST w Buszkowicach, suma odpustowa o godz. 10.30.
 4. DNI PATRONA MIASTA PRZEMYŚLA – ŚW. WINCENTEGO wypadają 24 i 25 sierpnia. Uroczysta Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w kościele Franciszkanów i po niej procesja z relikwiami patrona miasta. Na plakacie wszelkie informacje o imprezach kulturalnych w tych dniach.
 5. W przyszłą niedzielę także w Markowej ARCHIDIECEZJALNE DOŻYNKI. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.00, a po niej wiele okolicznościowych występów. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 15.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – św. Bernarda z Clairvaux
   środa – św. Piusa X, papieża
   czwartek – Maryję Królową
   sobota – św. Bartłomieja, apostoła
 8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej.