21 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji nowych powołań. Za tydzień po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Trwają DNI PATRONA MIASTA PRZEMYŚLA – ŚW. WINCENTEGO. Na plakacie wszelkie informacje o imprezach kulturalnych.
 3. W poniedziałek – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Parafia w Kuńkowcach przeżywa swój parafialny odpust. Uroczysta suma o godz. 11.00.
 4. W sobotę o godz. 9.00 w kościele Św. Trójcy Msza św. w 39. rocznicę Porozumień Sierpniowych i powstania SOLIDARNOŚCI. Zachęcamy gorąco do modlitwy za ojczyznę.
 5. Prezydent Miasta, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają 1 września na uroczystą Mszę św. w Bazylice Katedralnej o godz. 10.00 z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy o pokój dla naszej ojczyzny oraz o wieczne zbawienie dla poległych w obronie jej wolności.
 6. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 15.
 7. W sobotę 7 września XVIII PODKARPACKA PIELGRZYMKA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI DO KALWARII PACŁAWSKIEJ. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama SZALA. Od godz. 11.00 Droga Krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach. Na pielgrzymkę zapraszamy honorowych krwiodawców z rodzinami oraz sympatyków ruchu.
 8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • wtorek – św. Moniki
  • środa – św. Augustyna
  • czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 9. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej.
 10. Dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii posługę wikariusza ks. Bartosz GAJERSKI. Pochodzi z Jarosławia, a posługę kapłańską pełnił ostatnio w Przemyślu w parafii Św. Trójcy, gdzie był zaangażowany w duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej. Posługę tę będzie pełnił nadal, sprawując dla nich niedzielną Mszę św. Polecamy posługę ks. Bartosza opiece Maryi i naszego patrona św. Brata Alberta – Pod Twoją obronę…