34 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.11.2019. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla pragniemy uroczyście odnowić Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi naszej ojczyzny, parafii i naszych rodzin. Uroczystość dzisiejsza jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, dlatego modlimy się o duchowe owoce jej posługi w całej wspólnocie Kościoła.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Do soboty codziennie o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą ADWENTU. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w porannych roratach. Warto także pomyśleć o postanowieniach adwentowych, by ten czas przeżyć głębiej i duchowo owocniej.
 5. Od 2 grudnia KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE przy parafii MB Królowej Polski na Kmieciach. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w salce.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 21 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 23.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – św. Katarzynę Aleksandryjską
  • sobota – św. Andrzeja apostoła
 8. Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Warto zajrzeć do biblijnych komentarzy codziennego słowa Bożego. W Gościu jako bezpłatny dodatek KALENDARZ na rok 2020. Zapraszamy do lektury.