1 NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres ADWENTU, który jest przygotowaniem do świąt Narodzenia Pańskiego, a także czasem w którym Kościół oczekuje powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Dlatego Adwent przeżywamy jako święte i radosne oczekiwanie nadejścia Zbawiciela. Adwent rozpoczyna także nowy rok duszpasterski pod hasłem Wielka tajemnica wiary. Po Mszy św. o 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic. Trwamy w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi. W modlitwie nowennowej pamiętajmy także o klerykach kursu III, którzy przyjmą szatę duchowną. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po Mszach św. składka do puszek.
 2. RORATY w naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.6.00 rano. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a także dzieci i młodzież. Prosimy o przynoszenie świec zabezpieczonych przed kapaniem wosku na posadzkę. Adwent jest dobrą okazją do podjęcia wysiłku trzeźwościowego, a także innych dobrych postanowień. Środowa nowenna do Matki
  Bożej będzie odprawiana po roratach. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne w cenie 5 zł.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź od godz. 16.00 około godziny 16:30 nastąpi udzielenie Komunii Świętej oraz przywitanie Św.Mikołaja. Serdecznie zapraszamy dzieci , młodzież wraz z rodzicami.
 4. W najbliższą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Niepokalane Poczęcie jest dobrą okazją do podjęcia modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci w ramach DUCHOWEJ ADOPCJI. Deklaracje są wyłożone przy filarach. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych.
 5. W naszym kościele czeka nas wymiana pieca grzewczego, dlatego też składka mszalna z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wymianę pieca. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 23 przy ul.Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 23.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
   wtorek – św. Franciszka Ksawerego, jezuity
   środa – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
   piątek – św. Mikołaja, biskupa
   sobota – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są także nowe numery Małego Gościa. Warto pogłębić nasze spojrzenie na duchowe przeżywanie adwentu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w autentycznym adwentowym czuwaniu.