NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, przypomina nam wszystkim o wartości ludzkiego życia i niezastąpionej roli rodziców w przekazywaniu wiary. Otoczmy zatem małżonków i rodziny naszej parafii szczerą modlitwą. Po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.
 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie 2019 roku, a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za mijający rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W środę NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie adoracji po południu.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek udamy się do chorych o stałych porach. Spowiedź od godz. 16.15. Z powodu kolędy nie będzie Mszy św. dla dzieci i młodzieży tylko Komunia św. o godz. 17.00.
 5. Duszpasterze przemyskich parafii zapraszają mieszkańców Przemyśla na ORSZAK TRZECH KRÓLI, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia w Objawienie Pańskie. Do udziału zapraszamy dzieci z przedszkoli wraz z rodzicami, uczniów Szkół Podstawowych oraz mieszkańców Przemyśla. Pomyślmy o przebraniu się za króla, pastuszka, anioła czy członka świętej rodziny. Dzieci, które będą przebrane, wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy strój orszakowy. O godz. 12.00 Msza św. w katedrze na rozpoczęcie Orszaku i stamtąd wyruszymy na Rynek miasta, gdzie odbędzie się Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 10.
 7. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza, biskupów i doktorów Kościoła. Niech Pan błogosławi nasze rodziny i naszych bliskich.
 8. W tym tygodniu z WIZYTĄ KOLĘDOWĄ pójdziemy w poniedziałek, czwartek, piątek [od godz. 16.00 -21.00] i sobotę [od godz. 9.00-16.00]. Bardzo prosimy domowników o obecność oraz zaplanowanie sobie tego czasu na spotkanie z duszpasterzami. Dzień wcześniej kolęda będzie zapowiedziana przez lektorów bądź ministrantów. Kancelaria w czasie kolędy będzie czynna w godz. 15.30-16.00.
  WIZYTA KOLĘDOWA w najbliższym tygodniu
  • PONIEDZIAŁEK [30.12.19] – tzw. ULICZKI, czyli ulice Koźmiana, Kadłubka,
  • Orzeszkowej, Rodziewiczówny, Lenartowicza, Barcewicza, oraz domy przy ul.
  • Rogozińskiego, ul. Pogodna, Obywatelska oraz kamienica przy ul. Focha 5.
  • CZWARTEK [2.01.20] – ul. Rogozińskiego bloki nr 2 i 4.
  • PIĄTEK [3.01.20] – ul. Równa blok nr 2
  • SOBOTA [4.01.20] – ul. Równa blok nr 1, ul. Focha blok nr 1, ul. Borelowskiego blok10 oraz budynek przy PKP.