1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres pokuty, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za wiarę otrzymaną na chrzcie św. Zachęcamy do postanowień wielkopostnych i umartwienia podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego. Dziś Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
  2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Jak co roku składka z nabożeństwa przeznaczona na kwiaty i dekorację ciemnicy i Bożego grobu. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza czwartek, piąteki sobota miesiąca marca. W czwartek od godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Tradycyjnie już w najbliższy czwartek MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA.Początek o godz. 19.00 przy katedrze. Trasa drogi krzyżowej poprowadzi pod Krzyż Zawierzenia. Prosimy o udział i zabranie zniczy, które złożymy u stóp Chrystusa Miłosiernego.
  4. W pierwszy piątek o stałych porach udamy się do chorych. Piątkowa SPOWIEDŹ od godz. 16.00, natomiast o godz. 16.30 DROGA KRZYŻOWA dla dzieci szkolnych, a po niej obrzęd Komunii Św. DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich o godz. 17.30, a o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących. Zachęcamy do udziału także młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do bierzmowania oraz młodych ze szkół średnich.
  5. Tegoroczne SPOTKANIE MŁODYCH odbędzie się w dniach od 3-5 kwietnia w Błażowej. Zaproszenie kierujemy do młodzieży począwszy od klasy VII. Grupowy wyjazd jest organizowany ramach dekanatu. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
  6. Za tydzień niedziela AD GENTES. Ofiarami zbieranymi po Mszach św. do puszek będziemy wspierać misjonarzy i dzieło misyjne całego Kościoła.
  7. Dziękujemy parafianom z kamienicy nr 5 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z domów przy ul. Kadłubka i Koźmiana.
  8. W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Aby duchowo głębiej przeżywać czas Wielkiego Postu, zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech Pan Bóg umacnia nas w walce z pokusami złego i błogosławi drogę naszego nawrócenia.