NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 19.04.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA kończymy dzisiaj Oktawę Świąt
  Wielkanocnych. Jednoczymy się z całym Kościołem, który w tym paschalnym czasie ufnie wyprasza miłosierdzie Boga dla świata i każdego człowieka odkupionego Krwią Zbawiciela. Przypominamy, że codziennie za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu.
 2. Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w całym Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Z woli Ojca św. Franciszka dziś w Święto Miłosierdzia po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie dzieł CARITAS. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Od poniedziałku 20 kwietnia będzie mogła uczestniczyć w świątyniach większa liczba wiernych w czasie sprawowania Eucharystii. Liczba wiernych jest uzależniona od powierzchni obiektów sakralnych – na przestrzeni 15 mkw. będzie
  mogła przebywać jedna osoba. W naszej świątyni zatem w Mszy św. będzie mogło uczestniczyć ok. 50-60 osób. Ponadto zaleca się, aby zachowane zostały oczywiście wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania
  ust i nosa. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.
 4. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 5. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 1 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2 przy ul. Równej. Przy tej okazji dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.
 6. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej, aby pogłębiać u umacniać wiarę.

Niech Boże błogosławieństwo pomnaża paschalne dary pokoju i miłosierdzia w naszych sercach, w rodzinach i naszej ojczyźnie.