3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele TYDZIEŃ BIBLIJNY, dlatego zachęcamy wszystkich do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Niech słowo Boże stanie się naszym codziennym pokarmem duszy. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.W myśl nowych zaleceń władz państwowych w związku z panującą epidemią, w naszej świątyni może we Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć do 60 osób.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17.30 a po nim wieczorna Msza św. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w tej modlitwie. Pamiętajmy że 2 maja wypada Święto Polskiej Flagi.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca maja. W piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 i 17.00 udzielimy Komunii św. O godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. W ten pierwszy piątek niestety nie udamy się jeszcze do chorych z pierwszo piątkową posługą.
  4. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI przeniesiona z niedzieli. W sobotę w naszym kościele porządek Mszy św. następujący: godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec fatimski, ale bez procesji wokół kościoła.
  5. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 2. Przy tej okazji dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.
  6. Zachęcamy gorąco do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii. W naszej świątyni codziennej od godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Będzie to również czas i sposobność do spowiedzi sakramentalnej.
    W środę wypada święto św. Kataryny Sieneńskiej, patronki Europy, a w piątek wspomnienie św. Józefa, robotnika.
  7. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Tygodniu Biblijnym warto przypomnieć, że Niedziela i Gość Niedzielny zawsze mają sporo komentarzy i refleksji do tekstów biblijnych na każdy dzień. Warto z nich korzystać w osobistej modlitwie.