UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31.05.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 8 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im obfite dary Ducha Św. Dziś za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a po nim wieczorna Msza św.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wówczas okres Komunii św. wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu. W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16.00, a o godz. 16.45 Msza św. dla dzieci i młodzieży. Po przerwie udamy się w piątek do chorych o stałych porach.
 5. W czwartek wypada ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnieniewszystkich kapłanów w łasce powołania.
 6. Dziękujemy parafianom z VI klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. I bloku nr 16 przy ul. St. Augusta.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   środa – św. Karola i Towarzyszy, męczenników
   wtorek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
   piątek – św. Bonifacego, bpa i męczennika
 8. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Polecajmy ich posługę i prośmy o dar nowych powołań do służby Bożej – Pod Twoją obronę…