4 NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji naszych rodzin i parafii. Stowarzyszenie Pomocy Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o podzielenie się na Święta wypiekami z potrzebującymi. Prosimy je składać bezpośrednio do schroniska. POŚWIECONE OPŁATKI WIGILIJNE są wyłożone przy chrzcielnicy. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.
 2. W tym tygodniu SPOWIEDŹ jeszcze w do środy. Spowiadamy rano podczas rorat i wieczorem od godz. 16.30 do 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać dłużej spowiedzi.
 3. W środę rocznica święceń biskupich, a w czwartek dzień imienin Abpa Adama SZALA. Polecajmy w modlitwach Jego pasterską posługę w naszej archidiecezji.
 4. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją zachęcamy do wstrzymania się od potraw mięsnych. Zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 6.00. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i gorliwie uczestniczyli w roratach, a szczególnie najmłodszym. Podziękowania dla p.
  Franciszka naszego organisty za towarzyszenie śpiewem naszej roratniej modlitwie. W wigilię nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Wieczorem w wigilię zasiadamy do Wieczerzy wigilijnej, która przeżywana w rodzinnym gronie powinna być połączona z odczytaniem fragmentu Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą, śpiewem kolęd i pamięcią o samotnych. Niech alkohol nie niszczy atmosfery jedności i pokoju naszych rodzin.
 6. O północy [24 XII] zapraszamy na PASTERKĘ, która rozpoczyna obchód Świąt Bożego Narodzenia. Na Pasterkę i świąteczne liturgie zapraszamy jak zawsze dawnych lektorów i ministrantów. Msze św. w Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Zachęcamy do rodzinnego świętowania tego czasu i wspólnego kolędowania w gronie najbliższych.
 7. W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
 8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni parafianom z II klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku 5.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze na Święta są dodatkowe numery zarówno Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Warto sięgnąć w świątecznym czasie po lekturę, która może pomóc pogłębić przeżywaną tajemnicę wcielenia. Jako dodatek w gazetach – tekst Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i modlitwy przy wigilijnej
  wieczerzy.