6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela dzisiejsza jest dniem wyborów polskich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy zatem do udziału w wyborach i odpowiedzialności za chrześcijańskie oblicze dzisiejszej Europy. Dziś wypada także DZIEŃ MATKI, dlatego polecajmy w modlitwie wszystkie matki, dziękując im za dar życia i matczyne serce. Po Mszy św. o godz. 15:30 ADORACJA, a od godz. 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe do piątku codziennie o godz. 17.30. Za tydzień po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE – czyli czas modlitwy o pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolników.
 3. W piątek zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecać będziemy także przygotowujących się do
  święceń. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej diecezji święcenia diakonów. Módlmy się za przyjmujących święcenia.
 4. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 11.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota czerwca, po wieczornej Mszy św.nabożeństwo fatimskie. Pod patronatem ks. bpa Stanisława Jamrozka w sobotę po raz drugi modlitewna inicjatywa – MĘSKI RÓŻANIEC. O godz. 10:30 Msza św. u OO. Franciszkanów i po nim modlitwa różańcowa. Szczegóły na plakacie.
 6. Od 3 czerwca u Ks. Salezjanów KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00 w salce pod kościołem.
 7. Zbliża się czas 39. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę [4-15 LIPCA]. W zakrystii można się zapisać do grupy św. JACKA. Spotkanie organizacyjne grupy św. Jacka – 8
  czerwca o godz. 16:00 w salce na plebanii katedralnej.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  środa – św. Urszulę Ledóchowską
  czwartek – św. Jana Sarkandra
  piątek – Nawiedzenie NMP
  sobota – św. Justyna
 9. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są już także czerwcowe numery Małego Gościa. Opiece Matki Najświętszej polecajmy naszą ojczyznę i Europę – Pod Twoją obronę…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 19.05.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Po mszy świętej o godz. 15:30 ADORACJA Najświętszego Sakramentu , a o godzinie 17:30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Dziś na Mszy św. o godzinie 11:30 ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.Jutro rocznica święceń biskupich ks. bpa. Stanisława JAMROZKA, a we wtorek rocznica ingresu
ks. abpa Adama SZALA do przemyskiej katedry. Polecajmy w modlitwie posługę naszych pasterzy.

Przy parafii Św. Trójcy organizowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów
Bośniackich i Chorwackich w dniach 30 czerwca – 6 lipca br. Zapisy w każdy wtorek i czwartek w godzinie 16:00-17:00 w salce na plebanii.

Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z III klatki bloku nr 5 przy
ul. Rogozińskiego.

W najbliższy piątek w liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Za tydzień wybory przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.Zachęcamy do udziału w wyborach i odpowiedzialności za chrześcijańskie oblicze dzisiejszej wspólnoty europejskiej.

Zachęcamy do lektury NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Są także nowe numery Charyzmatu i Małego Gościa Niedzielnego. Niech umacnia naszą wiarę łaska Bożego błogosławieństwa.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele TYDZIEŃ BIBLIJNY, dlatego zachęcamy wszystkich do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Niech słowo Boże stanie się naszym codziennym pokarmem duszy. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.
 2. W poniedziałek w liturgii święto apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski – dzień imienin ks. bpa Stanisława JAMROZKA. Polecajmy w modlitwie jego pasterską posługę.
 3. W czwartek spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla klas VII. Początek majówką o godz. 17:30, potem Msza św. i katecheza. W piątek w takich samych
  godzinach, czyli początek o godz. 17:30 – spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VI.
 4. Dzieło Biblijne w ramach cyklu Ku wolności z Janem Pawłem II zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 11 maja o godz. 19:00 w Domu Katolickim ROMA.
 5. Przy parafii Św. Trójcy organizowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów Bośniackich i Chorwackich w dniach 30 czerwca – 6 lipca br. Zapisy w każdy wtorek i czwartek w godz. 16:00-17:00 w salce na plebanii.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 4 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku nr 5.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. W piątek od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych. Natomiast 19 maja na Mszy św. o godz.11:30 Rocznica Pierwszej Komunii św.
 8. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszym kościele NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17:30, a po nim wieczorna Msza św. Bardzo niewiele dzieci przychodzi na majówkę, nawet przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., dlatego gorąco zachęcamy rodziców, aby znaleźli czas i razem z dziećmi uczestniczyli w majówkach. Zapraszamy także młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.
 9. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Tygodniu Biblijnym warto przypomnieć, że Niedziela i Gość Niedzielny zawsze mają sporo komentarzy i refleksji do tekstów biblijnych. Warto z nich korzystać.