21 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji nowych powołań. Za tydzień po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Trwają DNI PATRONA MIASTA PRZEMYŚLA – ŚW. WINCENTEGO. Na plakacie wszelkie informacje o imprezach kulturalnych.
 3. W poniedziałek – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Parafia w Kuńkowcach przeżywa swój parafialny odpust. Uroczysta suma o godz. 11.00.
 4. W sobotę o godz. 9.00 w kościele Św. Trójcy Msza św. w 39. rocznicę Porozumień Sierpniowych i powstania SOLIDARNOŚCI. Zachęcamy gorąco do modlitwy za ojczyznę.
 5. Prezydent Miasta, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zapraszają 1 września na uroczystą Mszę św. w Bazylice Katedralnej o godz. 10.00 z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy o pokój dla naszej ojczyzny oraz o wieczne zbawienie dla poległych w obronie jej wolności.
 6. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 15.
 7. W sobotę 7 września XVIII PODKARPACKA PIELGRZYMKA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI DO KALWARII PACŁAWSKIEJ. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama SZALA. Od godz. 11.00 Droga Krzyżowa po kalwaryjskich dróżkach. Na pielgrzymkę zapraszamy honorowych krwiodawców z rodzinami oraz sympatyków ruchu.
 8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • wtorek – św. Moniki
  • środa – św. Augustyna
  • czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 9. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej.
 10. Dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w naszej parafii posługę wikariusza ks. Bartosz GAJERSKI. Pochodzi z Jarosławia, a posługę kapłańską pełnił ostatnio w Przemyślu w parafii Św. Trójcy, gdzie był zaangażowany w duszpasterstwo wiernych tradycji łacińskiej. Posługę tę będzie pełnił nadal, sprawując dla nich niedzielną Mszę św. Polecamy posługę ks. Bartosza opiece Maryi i naszego patrona św. Brata Alberta – Pod Twoją obronę…

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Prosić będziemy za zniewolonych nałogami, za chorych i cierpiących oraz o dar nowych powołań.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim pielgrzymującym z naszej parafii w dniach wielkiego odpustu na Kalwarię oraz modlącym się na kalwaryjskich dróżkach. Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi z pobliskiej Tumby za transport bagaży.
 3. W czwartek wypada wspomnienie NMP Królowej – ODPUST w Buszkowicach, suma odpustowa o godz. 10.30.
 4. DNI PATRONA MIASTA PRZEMYŚLA – ŚW. WINCENTEGO wypadają 24 i 25 sierpnia. Uroczysta Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w kościele Franciszkanów i po niej procesja z relikwiami patrona miasta. Na plakacie wszelkie informacje o imprezach kulturalnych w tych dniach.
 5. W przyszłą niedzielę także w Markowej ARCHIDIECEZJALNE DOŻYNKI. Uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 11.00, a po niej wiele okolicznościowych występów. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 15.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – św. Bernarda z Clairvaux
   środa – św. Piusa X, papieża
   czwartek – Maryję Królową
   sobota – św. Bartłomieja, apostoła
 8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymujących w tych dniach do Częstochowy, Kalwarii Pacławskiej oraz innych sanktuariów Maryjnych. Składka dzisiejsza przeznaczona na potrzeby parafii. W sierpniu chcemy pomalować dach plebanii, bo wymaga już gruntownej konserwacji. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. W poniedziałek wyruszy na Kalwarię Pacławską nasza parafialna PIESZA PIELGRZYMKA. Msza św. dla kalwaryjskich pątników o godz. 6.30. Bagaże prosimy składać przed Mszą św. do przygotowanego BUSA. Zachęcamy także młodych do udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Dróżki Męki Pańskiej i dróżki Matki Bożej będziemy rozpoczynać codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich chętnych parafian, aby się dołączyć do modlitwy na dróżkach.
 3. W czwartek 15 sierpnia UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Święto to zbiega się z rocznicą zwycięskiej bitwy polskiego oręża zwanej CUDEM NAD WISŁĄ. Na każdej Mszy poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu wychodzimy powitać pielgrzymów wracających z Kalwarii. Przy Bramie Miasta od godz. 14.15 będziemy oczekiwać napątników. Prosimy o zabranie naszych sztandarów.
 4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 15.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   środa – św. Maksymiliana Marię Kolbego
   czwartek – WNIEBOWZIĘCIE MATKI BOŻEJ
   piątek– św. Stefana Węgierskiego
   sobota – św. Jacka
 6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także do pielgrzymowania w dniach odpustu po kalwaryjskich dróżkach.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim zmiana tajemnic. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby parafii.
 2. W najbliższy wtorek święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Pragniemy się podzielić radością, że w mijającym tygodniu ks. Arcybiskup mianował ks. Jana ŁAMASZA proboszczem w parafii Buszkowice. Jednocześnie nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Bartosz GAJERSKI, posługujący dotychczas w parafii Św. Trójcy. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy dziękować za posługę duszpasterską ks. Jana w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. W poniedziałek 12 sierpnia wyruszy na Kalwarię Pacławską nasza parafialna PIESZA PIELGRZYMKA. Msza św. dla kalwaryjskich pątników o godz. 6.30. Bagaże prosimy składać przed Mszą św. do BUSA przygotowanego przez p.Stanisława z TUMBY. Pielgrzymkę poprowadzi w tym roku ks. proboszcz.Zachęcamy także młodych do udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie nadróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Dróżki Męki Pańskiej i dróżki Matki Bożej będziemy rozpoczynać codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich chętnych parafian, aby się dołączyć do modlitwy na dróżkach.
 5. Dziękujemy parafianom z VIII klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. I bloku nr 15.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – Przemienienie Pańskie
   czwartek – św. Dominika
   piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża [Edytę Stein], patronkę Europy
   sobota – św. Wawrzyńca
 7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury NIEDZIELI, GOŚCIA NIEDZIELNEGO oraz MISYJNYCH DRÓG. Przyjmijcie dar błogosławieństwa.