CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

PARAFIA ŚW. BRATA ALBERTA w Przemyślu

GODZINY REJON PARAFIINUMERY
7.00 – 8.00RogozińskiegoBlok nr 1, 3, 5
8.00 – 9.00RogozińskiegoBlok nr 2, 4
9.00 – 10.00RogozińskiegoBlok nr 11, 19
10.00 – 11.00RogozińskiegoBlok 21, 23
11.00 – 12.00RogozińskiegoBlok 15, WINNA GÓRA
12.00 – 13.00RogozińskiegoBlok 17
13.00 – 14.00FochaBlok 1, 5, ULICZKI
14.00 – 15.00RównaBlok 1, 2
15.00 – 16.00RogozińskiegoBlok 13
16.00 – 17.00St. AugustaBlok 16, 20
19.00 – 20.00St. AugustaBlok 18A
20.00 – 21.00St. AugustaBlok 20A

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywając tajemnicę wniebowstąpienia naszego Zbawiciela, razem z całą wspólnotą Kościoła trwamy w dniach nowenny do Ducha Świętego na modlitwie prosząc o Jego dary dla naszych rodzin, wspólnoty Kościoła i ojczyzny. Modlimy się także za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi. Dzisiaj w naszej archidiecezji ŚWIĘCENIA DIAKONÓW, a w sobotę w katedrze przemyskiej ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA, a od godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania w świecie pandemii oraz o nowe powołania do służby Bożej. Jest to także okazja do spowiedzi wielkanocnej [okres ten trwa do niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca].
 4. Wzorem ubiegłych lat przeprowadzamy zbiórkę ELEKTROŚMIECI, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który będzie można składać na wyznaczonym miejscu przy plebanii. We wtorek o godz. 11.00 zostanie on zabrany. Przychody z akcji wspomagają zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz dofinansowanie budowy szkoły w Kenii.
 5. W piątek w naszej parafii całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że jest to diecezjalna modlitwa o dar nowych powołań do służby Bożej. Adoracja rozpocznie się od godz. 7.00 po rannej Mszy św. i trwać będzie do godz. 21.00. Podane będą godziny adoracji poszczególnych rejonów naszej parafii, ale serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.

6 Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. VI bloku nr 2.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   poniedziałek – św. Bedę Czcigodnego oraz św. Grzegorza VI, papieża
   wtorek – św. Filipa Nereusza
   piątek – św. Urszulę Ledóchowską
   sobota – św. Jana Sarkandra, męczennika
 2. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa, abyśmy otwierali się na dary Ducha Świętego.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu jutrzejszym wypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. W św. Janie Pawle II ukazały się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy – napisał z tej okazji papież senior Benedykt XVI. W oknach prezbiterium i na chórze kościoła zostały zamontowane witraże. Większa część kosztów witraży została już wypłacona, a na resztę będziemy kwestować. Następnym witrażem będzie wizerunek Matki Bożej Fatimskiej z dziećmi. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA, a od godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają DNI KRZYŻOWE – czyli czas
  modlitwy o pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolników.
 3. W środę wypada rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w czwartek rocznica ingresu abpa Adama Szala do bazyliki katedralnej w Przemyślu. Polecajmy w modlitwie posługę naszych pasterzy.
 4. W piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecać będziemy alumnów przygotowujących się do święceń. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej diecezji święcenia diakonów.Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń. W ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania w świecie pandemii oraz o nowe powołania do służby Bożej. Jest to także okazja do spowiedzi wielkanocnej [okres ten trwa do niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca].
 5. Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. V bloku nr 2.
 6. W świetle ostatnich rozporządzeń nasz kościół może w czasie liturgii pomieścić ok. 90 osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w miarę możliwości we Mszy św. niedzielnej i w dni powszednie a także w coraz liczniej w nabożeństwach majowych.
 7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Są już także czerwcowe numery Małego Gościa. Niech wstawiennictwo Maryi, której Jan Paweł II zawierzył całe swe życie i pasterską posługę w Kościele, także nam wyprasza dar Bożego błogosławieństwa – Pod Twoją obronę…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA, a od godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na
  parafialne konto. W tym tygodniu będą w kościele montowane kolejne witraże w prezbiterium i na chórze, dlatego tym bardziej zachęcamy do wsparcia. Koszt tych ostatnich witraży to kwota 60 tys. zł.
 3. W ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania w świecie pandemii oraz o nowe powołania do służby Bożej.
 4. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. IV bloku nr2.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   środa – NMP Fatimską
   czwartek – św. Macieja, apostoła
   sobota – św. Andrzeja Bobolę męczennika, patrona Polski
 6. W świetle ostatnich rozporządzeń nasz kościół może w czasie liturgii pomieścić ok. 60 osób z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy zatem do uczestnictwa w miarę możliwości we Mszy św. niedzielnej i w dni powszednie a także w nabożeństwach majowych.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech naszą wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne umacnia łaska Bożego błogosławieństwa.