PACZKA DLA UKRAINY

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym.
  2. Za pośrednictwem Przemyskiej CARITAS gorąco zachęcamy do jałmużny wielkopostnej przeznaczonej w tym roku na wsparcie hospicjów dla osób starszych. Przy filarach wyłożone są skarbonki. Są także wielkanocne paschaliki [10 zł.].
  3. Dyrekcja SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 w Przemyślu informuje, że trwają zapisy dzieci do klas 1 na rok szkolny 2022/23. Dodatkowe informacje o naborze można uzyskać w sekretariacie oraz na stronie internetowej naszej szkoły.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16.00, natomiast o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych, a po niej obrzęd Komunii Św. Droga Krzyżówa dla dorosłych o godz. 17.30 i o godz. 19.30 dla młodzieży i pracujących.
  5. W sobotę nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec fatimski.
  6. Przypominamy o zapisach na SPOTKANIE MŁODYCH, które odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia w Jarosławiu. Zaproszenie kierujemy do młodzieży począwszy od klasy VII. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
  7. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 1 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2.
  8. Caritas Polska rozpoczyna akcję PACZKA DLA UKRAINY, która ma pomóc dostarczyć potrzebującym na Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty. Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 41 x 38 x 64 cm, można przekazywać do placówek Caritas i parafii. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Takie listy produktów są wydrukowane i umieszczone przy wyjściu z kościoła Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań bardzo konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.
  9. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej – NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze przemiany naszego życia.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym.

2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania na godz. 18.00 na Mszę św. i katechezę formacyjną. We wtorek – klasy VI, w środę – klasy VII i w czwartek – klasy VIII.

3. Za pośrednictwem Przemyskiej CARITAS gorąco zachęcamy do jałmużny wielkopostnej przeznaczonej w tym roku na wsparcie hospicjów dla osób starszych. Przy filarach wyłożone są skarbonki. Są już także wielkanocne paschaliki [10 zł.].

4. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia, dlatego modlimy się o poszanowanie życia człowieka od poczęcia do jego naturalnej śmierci. Zachęcamy także do podjęcia modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci szkolnych o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.30 i o godz. 19.30 dla młodzieży i pracujących.

W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed Ukrzyżowanym modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust zupełny.

6. Rozpoczęły się już zapisy na SPOTKANIE MŁODYCH, które odbędzie się w tym roku w Jarosławiu w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia. Zaproszenie kierujemy do młodzieży począwszy od klasy VII. Grupowy wyjazd jest organizowany ramach dekanatu. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Gorąco zachęcamy młodzież.

7. Zachęcamy do wytrwałej i ufnej modlitwy, prosząc Boga o zaprzestanie wojny i przemocy oraz błagając o dar upragnionego pokoju. W naszym kościele w ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach.

8. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 1 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 1

9. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Są jeszcze specjalne numery Gościa Niedzielnego poświęcone w całości św. ojcu Pio [w cenie 10zł]. Zachęcamy wszystkich do gorliwego przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Przez orędownictwo Matki Bożej błagajmy o dar pokoju – Pod Twoją obronę…

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Niedziela misyjna AD GENTES, którą dziś przeżywamy jest Dniem Modlitwy i  Solidarności z Misjonarzami a także okazją do wsparcia naszą jałmużną misyjnego dzieła, ofiarami zbieranymi po Mszy św. do puszek. W drugą niedzielę miesiąca taca mszalna przeznaczona jest jak zawsze na potrzeby parafii. Serdeczne dziękujemy.

2. Trwamy w nowennie do św. Józefa. Jego wstawiennictwu polecajmy wspólnotę wierzących i nasze rodziny. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. 

3. Za pośrednictwem Przemyskiej CARITAS zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. Przy filarach wyłożone są wielkanocne paschaliki [8 zł.].

4. W piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci szkolnych o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.30 i o godz. 19.30 dla młodzieży i pracujących.

5. W sobotę w kościele Franciszkanów po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia z modlitwą o światło pokoju, zaprzestanie wojny i pojednanie dla Europy.

6. Rozpoczęły się już zapisy na SPOTKANIE MŁODYCH, które odbędzie się w tym roku w Jarosławiu w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia. Zaproszenie kierujemy do młodzieży począwszy od klasy VII. Grupowy wyjazd jest organizowany ramach dekanatu. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Gorąco zachęcamy młodzież.

7. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 1 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 1.

8. Zachęcamy do wytrwałej i ufnej modlitwy, prosząc Boga o zaprzestanie wojny i przemocy oraz błagając o dar upragnionego pokoju. W naszym kościele w ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym ostatnim czasie okazują tyle serca, pomocy, wsparcia wobec uchodźców z Ukrainy.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej aby Wielki Post był czasem pogłębionej duchowej refleksji i modlitwy. Po raz kolejny został wydany specjalny numer Gościa – teraz poświęcony w całości św. ojcu Pio [w cenie 10zł]. Zachęcamy wszystkich do gorliwego przeżywania Wielkiego Postu poprzez częstszy i liczniejszy udział w Eucharystii, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i podejmowanie czynów pokutnych.