UROCZYSTOŚĆ WIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Od środy codziennie w miesiącu czerwcu o godz. 17.30 modlić się będziemy Litanią do
  Najświętszego Serca Jezusa, zawierzając nasze rodziny, ojczyznę i świat Sercu Zbawiciela.
 2. Trwamy w modlitwie Nowennowej przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj w naszej archidiecezji święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę w katedrze święcenia kapłańskie. Maryi Matce Kościoła polecajmy przyjmujących święcenia i módlmy się o dar gorliwej i wiernej służby dla przyszłych kapłanów.
 3. Dzisiaj na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na WIECZORNĄ MODLITWĘ UWIELBIENIA Chrystusa w Eucharystii przez śpiew i rozważanie słowa Bożego. Za tydzień uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy w Kościele okres paschalny i czas Komunii św. wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek o stałych porach udamy się do chorych. Pierwszopiątkowa spowiedź od godz. 16.00.
 5. W sobotę 4 czerwca w kościele Franciszkanów czuwanie Przyjdź Duchu Pocieszycielu przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Początek modlitwy o godz. 19.30. Zapraszają również OO. Karmelici na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. na godz. 20.00.
 6. W naszej świątyni w sobotę oczekujemy na zesłanie Ducha Św. razem z Maryją. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE rozpoczniemy adoracją od godz. 17.00.
 7. Od 6 czerwca w parafii Salezjańskiej KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 8. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 5.
 9. W tym roku powracamy do zwyczajnej formy pielgrzymowania na Jasną Górę. W dniach 4 – 15 lipca wyrusza 42. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. W naszej parafii zapisy do grupy św. JACKA, która wyrusza z przemyskiej archikatedry.
 10. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – Nawiedzenie NMP
   środa – św. Justyna, męczennika

Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej. Niech każda Eucharystia pomaga nam odrywać serca od ziemskich spraw i z nadzieją spoglądać ku niebu i naszemu zbawieniu. Przez przyczynę Maryi błagajmy o ustanie wojny i dar pokoju – Pod Twoją obronę…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.05.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA kwestuje dzisiaj po Mszach św. na potrzeby pobliskiego Schroniska dla Bezdomnych. Zachęcamy serdecznie do wsparcia.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej archidiecezji święcenia diakonów. Polecajmy w modlitwie kandydatów do święceń.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają DNI KRZYŻOWE. Jest to czas modlitwy całego Kościoła o urodzaje dla ziemi i błogosławieństwo w pracy na roli.
 4. W piątek początek Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecajmy w modlitwie przyjmujących święcenia kapłańskie i módlmy się o dar wierności i gorliwości w służbie Bogu i ludziom dla przyszłych kapłanów.
 5. 4 czerwca w kościele Franciszkanów czuwanie Przyjdź Duchu Pocieszycielu przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Początek modlitwy o godz. 19.30.
 6. Od 6 czerwca przez 3 tygodnie – w poniedziałki, środy i piątki KATECHEZY PRZEDMAŁŻENSKIE będą głoszone przy parafii Salezjańskiej w Przemyślu.
 7. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 4 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 5.
 8. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele w codziennie o godz. 17.30, a po nich wieczorna Msza św. Gorąco zachęcamy do chwalenia Maryi.
 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
   czwartek – św. Filipa Nereusza
   piątek – św. Pawła VI, papieża
   sobota – bł. Stefana Wyszyńskiego
 10. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Niech ona pogłębia naszą
  wiarę i pomoże odnajdywać jej piękno w codziennym życiu.
  Przez przyczynę Maryi błagajmy o ustanie wojny i dar pokoju – Pod Twoją obronę…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii św., natomiast podczas Mszy św. o godz. 15.30 bp Krzysztof CHUDZIO udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Polecamy waszej modlitwie te dzieci i młodzież, aby wzrastały w łasce Bożej otoczone opieką Matki Najświętszej. Z racji bierzmowania nie będzie dzisiaj popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. NABOŻEŃSTWO MAJOWE w naszym kościele w codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. Gorąco zachęcamy do tej codziennej modlitwy.
 3. We wtorek zapraszam po Mszy św. wieczornej na spotkanie GRUPĘ BIBLIJNĄ.
 4. W środę na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klasy VI na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem oraz nabożeństwo majowe.
 5. W przyszłą niedzielę TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA będzie kwestowało po Mszach św. na potrzeby pobliskiego Schroniska dla Bezdomnych.
 6. W piątek rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w sobotę rocznica ingresu do bazyliki archikatedralnej abpa Adama Szala. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o naszych pasterzach, wspierając ich apostolską posługę.
 7. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 4 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 4.
 8. W poniedziałek w liturgii Kościoła święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski, a w piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny.
 9. Od 6 czerwca przez 3 tygodnie – w poniedziałki, środy i piątki PRZEDMAŁŻENSKIE KATECHEZY będą głoszone przy parafii Salezjańskiej.
 10. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Z racji dzisiejszej kanonizacji św. Karola de Foucauld sporo refleksji w oparciu o historię jego życia, nawrócenie i posługę wśród plemion żyjących na Saharze. Przez wstawiennictwo Maryi Królowej pokoju błagajmy o zaprzestanie wojny i dar pokoju – Pod Twoją obronę…