18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęceni słowem pasterzy, podejmijmy z hojnością serca sierpniową abstynencję, wspierając wszystkich uzależnionych a szczególnie rodziny dotknięte problemami różnorakich uzależnień. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji uzależnionych i zniewolonych.
 2. W poniedziałek 2 sierpnia można zyskać w każdym kościele parafialnym odpust PORCJUNKULI pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 ADORACJA.W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. SPOWIEDŹ pierwszopiątkowa od godz. 16.30. W trakcie spowiedzi zostanie udzielona Komunia św. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
 4. Od 8 sierpnia w parafii OO. Karmelitów w Przemyślu będą głoszone KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Szczegóły na stronie parafialnej przemyskich Karmelitów.
 5. Zbliża się czas Odpustu Kalwaryjskiego. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii, aby w tym tygodniu zadeklarowali chęć wyruszenia na pieszą pielgrzymkę na Kalwarię i potem modlitwę na dróżkach. Wstępnie proponujemy 12 sierpnia wspólną pieszą pielgrzymkę na Kalwarię [z parafią MB Królowej Polski na Kmieciach]. Zachęcamy także młodych do udziału w pielgrzymce i dróżkach.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki V bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki VI bloku nr 13. 7. Zakończyliśmy większość prac nad ociepleniem i pomalowaniem budynku plebanii. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 181 800 zł. Większość należności została już wypłacona. Serdecznie dziękujemy za ofiary już złożone na remont i prosimy o dalsze wsparcie, aby zakończyć tę inwestycję.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
   poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła
   wtorek – bł. Augusta Czartoryskiego, salezjanina
   czwartek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana
   sobota – Przemienienie Pańskie
 8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli i rozpoczętego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji rolników o błogosławieństwo w pracach żniwnych.
 2. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i  poświęcenie pojazdów. Przypominamy, że już od kilkunastu lat przy tej okazji przeprowadzana jest
  zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Poprzez składane ofiary pomóżmy misjonarzom głosić Ewangelię.
 3. Najbliższa niedziela jest także Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych ustanowionym przez papieża Franciszka. Polecajmy opiece Maryi naszych seniorów, otoczmy ich naszą troską i wdzięczną modlitwą.
 4. W najbliższy piątek w Ostrowie uroczystość odpustowa ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 10.30.
 5. Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 13.
 6. W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy
   środa – bł. Czesława
   piątek – św. Marię Magdalenę
   sobota – św. Brygidę Szwedzką, patronkę Europy
 8. Zachęcamy w czasie wakacji do częstszej lektury Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.07.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15.30 i popołudniową adorację. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek święto św. Benedykta z Nursji, patrona Europy. W parafii na Kazanowie uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.
 3. Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszana do udziału w obchodach 79. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej. W poniedziałek 11 lipca w kościele OO. Karmelitów o godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji ofiar zbrodni. Po Mszy św. zostanie podstawiony autobus i wspólne modlitwy zostaną odprawione przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym.
 4. Siostry Opatrznościanki przy ul. Krasińskiego prowadzą od kilku lat Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Ośrodek ten wspiera dziewczęta z trudnościami szkolnymi i wychowawczymi oraz przygotowuje do dalszej nauki i samodzielnego życia. W ramach Ośrodka funkcjonuje Szkoła Podstawowa [klasy 7 i 8] oraz Szkoła Branżowa I stopnia. Wychowankom zapewnia się kompleksową opiekę i wsparcie psychologiczno–pedagogiczne.
 5. Trwa PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zachęcamy serdecznie do towarzyszenia modlitwą pieszym pątnikom. Radio FARA prowadzi na bieżąco transmisję i pomaga uczestniczyć w najważniejszych punktach programu pielgrzymki.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 13.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
   poniedziałek – św. Benedykta, opata
   wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu
   środa – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników
   piątek – św. Bonawenturę, bpa i doktora Kościoła
   sobota – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel
 8. W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy w czasie wakacji do częstszej lektury prasy katolickiej. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.07.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji, czyli w lipcu i sierpniu odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15.30 i popołudniową adorację. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Przy tej okazji zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do służby kapłańskiej.
 3. W poniedziałek wyrusza 42. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zachęcamy do towarzyszenie modlitwą naszym pątnikom, także z radiem FARA. Od kilku lat pieszym pątnikom towarzyszy Sztafeta Różańcowa
  wszystkich parafii w diecezji. Nasza parafia włącza się w tę modlitwę 10 lipca w godz. 22.40 – 23.40.
 4. Z racji pierwszego czwartku od godz. 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu w intencji powołań do służby Bożej.
 5. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 13.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
   wtorek – św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę
   środa – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę
   piątek – św. Jana z Dukli, kapłana, patrona Archidiecezji Przemyskiej
 7. W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.