26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie popołudniowej adoracji, ponieważ na godz. 19.00 zapraszamy na wieczorną modlitwę adoracyjną słowem Bożym oraz śpiewem. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od 3 października rozpoczną się KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE przy parafii Św. Trójcy. Spotkania w salce w poniedziałki, środy i piątki o godz.19.00.
 3. Karmelici Bosi wraz ze Wspólnotą Ewangelizacyjno – Modlitewną tradycyjnie już zapraszają w piątek w wigilię święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus na nabożeństwo DESZCZ RÓŻ na godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.
 4. Przypominamy, że w piątki o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. Natomiast w każdą sobotę o godz. 17.00 spotkanie Parafialnej Grupy Oazowej. Serdecznie zachęcamy do udziału dzieci oraz naszą młodzież.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy jednocząc się z Maryją, wypraszać łaskę Bożego błogosławieństwa dla naszych rodzin i ojczyzny oraz pokój dla świata. W sobotę pierwsze nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godz. 17.15, ponieważ wypada pierwsza sobota miesiąca.
 6. W sobotę 1 października PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH do Przysietnicy pod Brzozowem. Początek spotkania o godz.9.30, natomiast o godz. 11.30 uroczysta Msza św. Zapraszamy do udziału i prosimy o zapisy w zakrystii [do środy].
 7. Dziękujemy parafianom z klatki V bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki VI bloku nr 15.

8.Przypominamy, że 20 PRZEMYSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ ogłasza nową rekrutację. Wszelkie szczegóły umieszczone są na plakacie.

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   poniedziałek – św. Kosmę i Damiana, męczenników
   wtorek – św. Wincentego a Paulo
   środa – św. Wacława, męczennika
   czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
   piątek – św. Hieronima, doktora Kościoła
   sobota – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, karmelitankę
 2. Zachęcamy serdecznie do lektury Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Warto na aktualne wydarzenia w Europie i świecie spojrzeć światłem wiary. Są już także październikowe numery Małego Gościa. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela jest DNIEM ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Modlimy się za media społecznościowe i wszystkich w nich pracujących. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na diecezjalne Radio FARA. Zachęcamy przy tej okazji do korzystania z transmisji radiowych i telewizji internetowej Radia FARA. Po Mszy św. o godz. 15.30 popołudniowa Adoracja, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie rozważaniem słowa Bożego i śpiewem.
 2. Przypominamy, że w piątki o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. Zapraszamy chłopców od klasy I SP. Natomiast w każdą sobotę o godz. 17.00 spotkanie Parafialnej Grupy Oazowej. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz naszą młodzież.
 3. W najbliższą sobotę 24 września 2022 zapraszamy na Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium. św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. O godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty, potem droga krzyżowa i konferencja a o godz. 12.00 uroczysta Msza św. na Bobolówce.
 4. W sobotę 1 października PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH do Przysietnicy pod Brzozowem. Początek spotkania o godz. 9.30. Po zawiązaniu wspólnoty katecheza i nabożeństwo dziękczynne z bł. Pauliną Jaricot. O godz. 11.30 uroczysta Msza św. Zapraszamy do udziału i prosimy o zapisy w zakrystii.
 5. 20 PRZEMYSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ ogłasza nową rekrutację. Wszelkie szczegóły zostały umieszczone na plakacie informacyjnym.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki IV bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 15.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   poniedziałek – św. Januarego, bpa i męczennika
   wtorek – św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników
   środa – św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
   piątek – św. o. Pio
 8. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej oraz osobistego pogłębiania wiary. Niech Boże błogosławieństwo wyjedna nam dar pokoju i Bożą opiekę.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Polecajmy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców rozpoczynających kolejny rok szkolny. O godz. 17.30 Koronka do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy szczególnie członków Bractwa Ratowania Dusz.
 2. Ostatnio przeprowadziliśmy prace związane z ociepleniem i pomalowaniem budynku plebanii. Przymierzamy się także we wrześniu do utwardzenia i położenia nawierzchni asfaltowej na naszym parafialnym parkingu. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby parafii oraz za wszelkie wsparcie przesyłane na konto parafialne.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną wspólnie rozważać słowo Boże.
 4. W środę w święto Podwyższenia Krzyża św. zapraszamy na godz. 17.30 na DROGĘ KRZYŻOWĄ. W czwartek oddamy cześć Matce Bożej Bolesnej.
 5. W czwartek, piątek i sobotę Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki, które w tym roku wypada w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do modlitwy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. W tym tygodniu wypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież.
 6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania przed bierzmowaniem o godz. 17.00. W środę – klasy VI, w czwartek – klasy VII i w piątek – klasy VIII. Przypominamy, że w piątki o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu. Zapraszamy chłopców od klasy I SP. Natomiast w każdą sobotę o godz. 17.00 spotkanie Parafialnej Grupy Oazowej. Zapraszamy dzieci od klasy III.
 7. Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu oraz Związek Sybiraków zapraszają w sobotę – 17 września do udziału w uroczystościach z okazji 83. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka. O godz. 16.00 Msza św. w kościele OO. Karmelitów a po niej uroczystości przy pomniku Sybiraków.
 8. 20 PRZEMYSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ ogłasza nową rekrutację. Wszelkie szczegóły zostały umieszczone na plakacie informacyjnym.
 9. Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 15.
 10. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
   wtorek – św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
   piątek – św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
   sobota – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli oraz Gościu dodatek dla rodziców – Dzieci w wirtualnej sieci o zagrożeniach płynących z Internetu.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.09.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Powracamy po wakacjach do niedzielnej Mszy św. o godz. 15.30 i odmawiania po niej Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec w intencji dzieci i młodzieży oraz zmiana tajemnic.
 2. Składka mszalna przeznaczona jest dzisiaj na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną wspólnie rozważać słowo Boże.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej na godz. 19.00 zapraszamy rodziców młodzieży klas VI, VII i VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 5. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i wszystkich, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu, począwszy od klasy I Szkoły Podstawowej. Spotkanie Parafialnej Grupy Oazowej będzie w sobotę o godz. 17.00. Na spotkania zapraszamy chętne dzieci od klasy III Szkoły Podstawowej.
 6. W przyszłą niedzielę – 11 września po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku rozpoczną w naszej parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i Sakramentu Pokuty.
 7. Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 15.
 8. Dzieło Biblijne organizuje w Przemyślu kurs wprowadzający w lekturę Biblii. Spotkania będą odbywać się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy Parafii pw. św. Józefa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 9 września o godz. 17.00. Zajęcia będą prowadzone w każdy piątek od godz. 17.00 do 18.00. Kurs potrwa do lipca 2023.
 9. W tym tygodniu w czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto Narodzenia Maryi zwane świętem Matki Boskiej Siewnej. Polecać będziemy pracę rolników.
 10. Zachęcamy gorąco do lektury Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego. Są już także wrześniowe numery małego Gościa. Przypominamy, że KANCELARIA PARAFIANA w ciągu tygodnia czynna w godz. 16.30-17.30.