31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie dzisiaj adoracji, natomiast na godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie przez śpiew i rozważanie słowa Bożego. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30, ponieważ po południu o godz. 14.00 organizowana jest Msza św. na CMENTARZU ZASAŃSKIM
    połączona z procesją za zmarłych. Zachęcamy do nawiedzania cmentarzy i do modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
  3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – DZIEŃ ZADUSZNY. Rano Msze św. o godz. 6.30 i 7.00. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że 1 i 2 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy za zmarłych oraz dowolnej modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy
    odmówić wspomniane modlitwy. W dniach od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. Od Dnia Zadusznego codziennie o godz. 17.30 MODLITWA WYPOMINKOWA za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie i ofierze Mszy św. o tych, którzy już odeszli do wieczności. W poniedziałek od godz. 17.00 spowiedź przed urocz. Wszystkich Świętych, aby w stanie łaski móc zyskiwać odpusty za zmarłych. Wyłożone są jeszcze kartki na wypominki.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej na. W piątek do chorych udamy się o stałych porach. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00 z udzieleniem Komunii św., o godz. 17.30 modlitwa wypominkowa. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą wypominkową.
  5. Dziękujemy parafianom z klatki IV bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 17.
  6. W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii Kościoła św. Karola Boromeusza. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w której jak zawsze w tym czasie sporo refleksji związanych z przemijaniem i życiem wiecznym. Warto te tajemnice pogłębiać i w wierze szukać nadziei życia wiecznego.