2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2.01.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 17.30 różaniec w intencji naszych rodzin i ojczyzny oraz zmiana tajemnic. Składka mszalna przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. W czwartek uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Zarówno składka mszalna oraz ofiary za kredę i kadzidło przeznaczone są na misje. Drzwi naszych domów oznaczamy poświęconą kredą, jako znak naszego wyznania wiary i prośby o Boże błogosławieństwo w rozpoczętym nowym roku. W naszym mieście organizowany jest ORSZAK TRZECH KRÓLI. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w katedrze i po niej orszak wyruszy pod szopkę na Rynku Starego Miasta.

3. W tym tygodniu wypada także pierwszy piątek miesiąca stycznia. W piątek do chorych udamy się o stałych porach. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00, nie będzie Mszy św. dla dzieci, tylko udzielimy Komunii św. Od godz. 17.15 adoracja. 

4. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni parafianom z V klatki bloku nr 16 przy ul. St. Augusta. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 18A.

5. W styczniu KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w parafii MB Nieustającej Pomocy na Błoniach. Spotkania będą w kościele w poniedziałki środy i piątki o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu rozpoczynamy SPOTKANIA KOLĘDOWE. Na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji rodzin z danego rejonu parafii, zapraszamy parafian tam zamieszkujących. Prosimy o zaangażowanie w liturgię, a także o przyniesienie wody, którą poświęcimy, aby można nią było pokropić mieszkania.

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH W TYM TYGODNIU

  • PONIEDZIAŁEK [3.01.22] – ul. St. Augusta bloki 16, 16A, 20, 20A
  • WTOREK [4.01.22] – ul. St. Augusta bloki 18A oraz mieszkańcy domów z ul. Borelowskiego, 29 Listopada i St. Augusta
  • ŚRODA [5.01.22]WINNA GÓRA [ul. Chrobrego, Wyspiańskiego, Mireckiego, Tarnowskiego, Idzikowskiego, Gliniana, E. Plater, Dobra, Astronautów
  • PIĄTEK – [7.01.22] – PODWINIE [ul. Chodźki, Ordona, Małachowskiego, Podgórska, Wybickiego]
  • SOBOTA[8.01.22]mieszkańców domów z tzw. ULICZEK [ul. Koźmiana, Kadłubka, Orzeszkowej, Rodziewiczówny, Lenartowicza, Barcewicza, Pogodnej i Rogozińskiego]

7. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Od nowego roku wzrasta niestety cena Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego do 8 zł.. Na radosny czas świętowania narodzenia Chrystusa przyjmijcie Boże błogosławieństwo.