4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym.
  2. Pod chórem są wyłożone wielkanocne paschaliki i baranki w cenie 5 zł. Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny na rzecz chorych i cierpiących w podeszłym wieku.
  3. W PIĄTEK rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Marek Szczęsny, wykładowca naszego Seminarium a także wikariusz parafii na Kmieciach. DROGA KRZYŻOWA o godz. 16:30 dla dzieci szkolnych. Rekolekcyjna droga krzyżowa o godz. 17:30. O godz. 20:00 droga krzyżowa połączona z nauką rekolekcyjną dla młodzieży [zapraszamy młodzież klas VI, VII i VIII, gimnazjalną – w ramach spotkania formacyjnego, a także młodzież ze szkół średnich i pracującą].
  4. W SOBOTĘ od godz. 9:30 spowiedź dla starszych i chorych, a godz. 10:00 Msza św. dla chorych i cierpiących z sakramentem namaszczenia i modlitwą przed Najświętszym Sakramentem [nie będzie Mszy św. o 6:30!]. Bardzo prosimy o przywiezienie starszych i chorych na czas tej modlitwy. Wieczorem o godz. 18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  5. W NIEDZIELĘ nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. Natomiast po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 będą katechezy dla małżonków i rodziców. W czasie Gorzkich Żali rekolekcyjne kazanie pasyjne.
  6. W PONIEDZIAŁEK od godz. 17:00 możliwość spowiedzi na zakończenie naszych rekolekcji. O godz. 18:00 Msza św. z nauką i zakończenie parafialnych rekolekcji. Przypominamy, że PARAFIALNA SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA – w Wielką Środę przed południem 10:00-12:00; po południu od 16:00–20:00. Prosimy zatem o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej naszej parafialnej wspólnoty.
  7. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 3 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bloku nr 3.
  8. Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza organizują w przyszłą niedzielę PRZEMYSKIE POLA NADZIEI. Wolontariusze z żonkilami będą przy świątyniach zbierać datki na tworzenie w Przemyślu Hospicjum BETANIA przy ul. Słowackiego.
  9. Nastąpiła zmiana terminu rozpoczęcia KATECHEZ PRZEDMAŁŻEŃSKICH w naszej parafii – początek we wtorek – 2 kwietnia o godz. 18:45 w kaplicy Ecce Homo
  10. Niech lektura prasy katolickiej, rozważanie słowa Bożego w czasie rekolekcji parafialnych, pomoże nam głębiej przeżywać wielkopostny czas przemiany i nawrócenia.