12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:30 PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA do czterech ołtarzy. Odwołana zostaje Msza św. o godz. 18:00!
  W tym roku ołtarze w czasie procesji będą w następujących miejscach:
  1. PIERWSZY – przy blokach na ul. Równej
  2. DRUGI – przy skrzyżowaniu ulic bpa Kadłubka i Koźmiana,
  3. TRZECI – na Osiedlu Rogozińskiego przy bloku nr 13,
  4. CZWARTY – przy bloku nr 15 na ul Rogozińskiego.
 2. Trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa i wyruszamy z procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci szkolne, pierwszo komunijne,rocznicowe, ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców o przykład wiary i modlitwy w tym szczególnym czasie.
 3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 4. W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post z
  racji uroczystości. W sobotę uroczystość apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8:00, 10:00. Sobotnia Msza św. wieczorna o godz. 18:00 będzie już liturgią z niedzieli. Taca mszalna z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Także w sobotę o godz. 11:00 w przemyskim Karmelu nasza rodaczka s. Dominika od Niepokalanej złoży śluby wieczyste. Polecajmy ją w naszej modlitwie.
 5. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ, która jak co roku odbywa się w dniach 4 – 15 lipca. Zapisy w zakrystii.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 13.
 7. Już dziś zachęcamy młodzież do udziału w 32 FRANCISZKAŃSKIM SPOTKANIU MŁODYCH w dniach od 21-27 lipca na Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły na plakacie.
 8. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Są nowe wakacyjne numery Małego Gościa. Kwartalnik Misyjne drogi pomaga także poznawać pracę misjonarzy i kraje w których dzisiaj głosi się Ewangelię. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.