19 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji pielgrzymujących w tych dniach do Częstochowy, Kalwarii Pacławskiej oraz innych sanktuariów Maryjnych. Składka dzisiejsza przeznaczona na potrzeby parafii. W sierpniu chcemy pomalować dach plebanii, bo wymaga już gruntownej konserwacji. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. W poniedziałek wyruszy na Kalwarię Pacławską nasza parafialna PIESZA PIELGRZYMKA. Msza św. dla kalwaryjskich pątników o godz. 6.30. Bagaże prosimy składać przed Mszą św. do przygotowanego BUSA. Zachęcamy także młodych do udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Dróżki Męki Pańskiej i dróżki Matki Bożej będziemy rozpoczynać codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy wszystkich chętnych parafian, aby się dołączyć do modlitwy na dróżkach.
 3. W czwartek 15 sierpnia UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Święto to zbiega się z rocznicą zwycięskiej bitwy polskiego oręża zwanej CUDEM NAD WISŁĄ. Na każdej Mszy poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu wychodzimy powitać pielgrzymów wracających z Kalwarii. Przy Bramie Miasta od godz. 14.15 będziemy oczekiwać napątników. Prosimy o zabranie naszych sztandarów.
 4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 15.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   środa – św. Maksymiliana Marię Kolbego
   czwartek – WNIEBOWZIĘCIE MATKI BOŻEJ
   piątek– św. Stefana Węgierskiego
   sobota – św. Jacka
 6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia, serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej a także do pielgrzymowania w dniach odpustu po kalwaryjskich dróżkach.