4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Papież Franciszek mocą swej władzy apostolskiej udzielił odpustu zupełnego wszystkim wiernym zarażonym koronawirusem, umierającym z powodu tej choroby, objętym kwarantanną, niewychodzącym z domu, osobom spieszącym im z pomocą i służbie zdrowia, a także wszystkim wiernym modlącym się za chorych i o ustanie epidemii. Aby zyskać łaskę odpustu wystarczy pragnienie odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej, gdy będzie to możliwe. Należy ponadto za pośrednictwem mediów łączyć się z nabożeństwami lub samemu odmówić Różaniec, Drogę Krzyżową czy inne modlitwy. Konieczne jest też wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W obecnej sytuacji związanej ze stanem epidemii na terenie naszej ojczyzny, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe,telewizyjne czy internetowe. Przypominamy, że w tym czasie Komunię św. można przyjmować na rękę spożywając ją w obecności kapłana. Nie zapominajmy o osobach starszych, zatroszczmy się o konieczne dla nich zakupy. Pamiętajmy, aby w miarę możliwości pozostawać w domach i nie narażać siebie i innych na zarażenie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Odwołujemy w dniu dzisiejszym także nabożeństwo GORZKICH ŻALI.
 3. Codziennie przedsionek naszej świątyni w ciągu dnia będzie otwarty, aby można przyjść na osobistą modlitwę i adorację. Codziennie także od godz. 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji chorych, służby zdrowia oraz ustania epidemii.
 4. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który zazwyczaj w naszej parafii odbywał się w kwietniu, został na razie przesunięty na późniejszy termin. Pod chórem są wyłożone wielkanocne paschaliki i baranki. Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny.
 5. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przy filarach są wyłożone deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego.W piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci szkolnych o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.30 i o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących. W nocy z soboty na niedziele zmiana czasu na letni.
 6. W tym tygodniu prosimy parafian z domów przy ul. Rogozińskiego i Pogodnej o ofiary na sprzątanie świątyni. Bardzo prosimy także, aby ofiary na potrzeby parafii przesyłać na konto parafialne
  PARAFIA RZYM.-KAT. ŚW. BRATA ALBERTA W PRZEMYŚLU
  UL. ŚW. BRATA ALBERTA 6
  37-700 PRZEMYŚL
  14 1240 2568 1111 0010 6458 2068
  Tytułem: „Darowizna na potrzeby parafii”
  BANK PEKAO SA o/Przemyśl
 7. Są tylko nowe numery Niedzieli. Zachęcamy do lektury. Polećmy opiece Maryi nasze rodziny, ojczyznę, wszystkich dotkniętych epidemią – Pod Twoją obronę…