4 NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 3.05.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY W KOŚCIELE. Modlimy się za wyświęconego w dniu wczorajszym ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO, kapłanów,siostry zakonne pochodzących z naszej parafii, proboszczów i wikariuszy pracujących w naszej wspólnocie, a szczególnie wypraszamy dar nowych powołań do służby Bożej z naszej parafialnej wspólnoty. Składka dzisiejsza na potrzeby diecezji.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA, a od godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Po majówce dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy
  gorąco do codziennej modlitwy za przyczyną Matki Najświętszej, czy to w domach czy w świątyni – śpiewając Litanię a także odmawiając różaniec, do czego zachęca w maju papież Franciszek.
 3. W ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to czas modlitwy o ustanie w świecie pandemii a także o nowe powołania do służby Bożej.
 4. W piątek uroczystość św. Stanisława męczennika, patrona Polski – dzień imienin ks. bpa Stanisława JAMROZKA. Polecajmy w modlitwie jego pasterską posługę. W piątek z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 2. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   poniedziałek – św. Floriana, męczennika
   środa – św. Filipa i Jakuba, apostołów
   piątek – św. Stanisława, bpa i męczennika, patrona Polski
 7. W prasie katolickiej sporo tematów maryjnych, a także aktualnych spraw którymi żyjemy na co dzień. Zachęcamy do lektury.

Boże błogosławieństwo niech pomaga nam wiernie iść za naszym Dobrym Pasterzem.