7 NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywając tajemnicę wniebowstąpienia naszego Zbawiciela, razem z całą wspólnotą Kościoła trwamy w dniach nowenny do Ducha Świętego na modlitwie prosząc o Jego dary dla naszych rodzin, wspólnoty Kościoła i ojczyzny. Modlimy się także za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi. Dzisiaj w naszej archidiecezji ŚWIĘCENIA DIAKONÓW, a w sobotę w katedrze przemyskiej ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA, a od godz. 17.30 NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Przypominamy, że nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W ciągu tygodnia od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania w świecie pandemii oraz o nowe powołania do służby Bożej. Jest to także okazja do spowiedzi wielkanocnej [okres ten trwa do niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca].
 4. Wzorem ubiegłych lat przeprowadzamy zbiórkę ELEKTROŚMIECI, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który będzie można składać na wyznaczonym miejscu przy plebanii. We wtorek o godz. 11.00 zostanie on zabrany. Przychody z akcji wspomagają zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz dofinansowanie budowy szkoły w Kenii.
 5. W piątek w naszej parafii całodzienna ADORACJA Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że jest to diecezjalna modlitwa o dar nowych powołań do służby Bożej. Adoracja rozpocznie się od godz. 7.00 po rannej Mszy św. i trwać będzie do godz. 21.00. Podane będą godziny adoracji poszczególnych rejonów naszej parafii, ale serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.

6 Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. VI bloku nr 2.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   poniedziałek – św. Bedę Czcigodnego oraz św. Grzegorza VI, papieża
   wtorek – św. Filipa Nereusza
   piątek – św. Urszulę Ledóchowską
   sobota – św. Jana Sarkandra, męczennika
 2. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa, abyśmy otwierali się na dary Ducha Świętego.