XIII Niedziela zwykła – Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Jutro Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Święte o godz. 6:30 i 18:00
  3. We wtorek, zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

  1. W czwartek nowenna do św. brata Alberta i spowiedź święta od godz. 17:00
  2. W piątek odwiedzimy chorych, od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej o godz. 18: nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Święta.
  3. W sobotę nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:15. W tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę. W naszym kościele codziennie przez czas trwania pielgrzymki, czyli do 15 lipca różaniec w intencji pielgrzymów przed Mszą Świętą wieczorną.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych
  5. Dziękujemy Rodzinom z Borelowskiego 10 kl. 2 za ofiary na sprzątanie kościoła. W przyszłą niedziele o pomoc prosimy Rodziny mieszkające przy ul. Borelowskiego 10 kl. 3. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać. Składka z uroczystości św. Piotra i Pawła przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej, za tydzień składka na WSD
  6. Serdecznie dziękujemy za liczny udział na Mszach Świętych w uroczystość odpustową, dziękujemy również za wspólne świętowanie podczas pikniku i tym wszystkim którzy przyczynili się do tego by mógł się on odbyć.

 

 

Parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Piknik parafialno-osiedlowy

W niedzielne popołudnie, 21 czerwca, przedłużając radość z odpustu ku czci św. Brata Alberta, na rodzinnym pikniku spotkali się parafianie, mieszkańcy okolicznych osiedli oraz goście. Pogoda dopisała, a wśród zaproponowanych stoisk i atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały niemal wszystkie służby mundurowe, mające swoją lokalizację w Przemyślu. Były stanowiska edukacyjne i informacyjne, koncerty wokalne i prezentacje tanecznych umiejętności zdolnych przedszkolaków. Dzieci korzystały bezpłatnie
z dmuchańców; mogły aktywnie spędzać czas z animatorami, strzelając
z łuku lub zyskując drobne nagrody za wykonanie prostych zadań sprawnościowych. Dostępny był także symulator żaglówki, pozwalający spróbować swoich sił w sposób bezpieczny, na suchym lądzie. Wielką popularnością wśród małych i dużych gości pikniku cieszyły się oczywiście sympatyczne alpaki. Zwierzęta można było obserwować
w ich zagrodzie, ale także nakarmić i pogłaskać.

Każdy spróbował grillowanej kiełbaski oraz pysznego, domowego ciasta. Ci, którym pierwszego dnia lata doskwierał upał, znaleźli ochłodę przy samochodzie z lodami. Wielki finał, czyli Piana Party, był prawdziwą frajdą, jak się okazało – nie tylko dla najmłodszych.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na rok 2026.

Odpust ku czci Świętego Brata Alberta

W niedzielę, 21 czerwca, wspólnota parafialna obchodziła odpust
ku czci swojego patrona. Na uroczystej sumie zgromadzili się licznie mieszkańcy i goście. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył
o. Marian Gołąb OFMConv, gwardian, proboszcz i kustosz bazyliki
w Kalwarii Pacławskiej.

Zaproszenie gwardiana franciszkańskiego klasztoru do wspólnego świętowania związane jest bezpośrednio z historią życia Świętego Brata Alberta, założyciela Zgromadzenia Braci III Zakonu
św. Franciszka Posługujących Ubogim, zwanego popularnie „albertynami”.

W oprawę liturgii aktywne włączyli się przedstawiciele wspólnoty,
m.in. podejmując posługę lektorską. Eucharystię uświetnił także występ chóru parafialnego. Po uroczystej procesji wokół kościoła, zgodnie z wieloletnią tradycją, wierni mogli zabrać do domu odpustowe chlebki, przypominające najsłynniejsze przesłanie Świętego Brata Alberta: „Powinno się być dobrym jak chleb”.

Szczególną niespodziankę z okazji odpustu przygotowała parafianom przemyska edycja „Niedzieli”, publikując obszerny materiał o nowym obrazie patrona, który od kilku miesięcy znajduje się w parafialnym kościele.

XII Niedziela zwykła – ogłoszenia duszpasterskie

 

XII Niedziela zwykła

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
  • od godz. 15:00 zapraszamy na Parafialno-osiedlowy piknik
  1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  • Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie „Matki w modlitwie” oraz „Wspólnotę modlitewną”.
  1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30 i 18:00.
  2. W czwartek nowenna do św. brata Alberta, a na godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie dzieci z kl. I-V
  3. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00
  • od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej.
  1. Dziękujemy Rodzinom z Borelowskiego 10 kl. 1 za ofiary na sprzątanie kościoła. W przyszłą niedziele o pomoc prosimy Rodziny mieszkające przy ul. Borelowskiego 10 kl. 2. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafii. Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii złożono 8125 zł Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować nasz kościół i obejście do dzisiejszej uroczystości. W tygodniku niedziela ciekawy wywiad nt. obrazu św. Brata Alberta, który od kilku miesięcy znajduje się w naszym kościele.

Na koniec tej Mszy Świętej życzmy sobie chrześcijańskiej radości,

który wypływa ze spotkania z Panem Bogiem.

Niech rozpoczynające się wakacje będą czasem bliskości z Chrystusem,

z naszymi najbliższymi i z przyjaciółmi.