NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa URBI ET ORBI.Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10:00, 11:30 i 15:30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!]
 2. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: 8:00; 10:00; 11:30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18:00!]. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodziny i bliskich.
 3. Najbliższa niedziela jest ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas.
 4. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Rozpoczęcie w katedrze Mszą św. o godz. 16:30.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękuję księżom za trud włożony w przygotowanie liturgii z ministrantami i lektorami oraz za posługę w konfesjonale. Szczere wyrazy wdzięczności za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także za udekorowanie
  świątyni – składamy Anecie i Robertowi Kielarom, państwu Brylonkom, Przemkowi Makowieckiemu oraz Marcinowi Pelcowi. Wszystkim lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum, a szczególnie Maciejowi Hładio. Dziękujemy w sposób wyjątkowy Chórowi VOX IUVENTUM za piękną i podniosłą oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego na ręce Piotra i Joanny Szelążków, naszemu organiście panu Franciszkowi Łamaszowi a także wszystkim adorującym Chrystusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 4.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
” Oto jest dzień, który dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się w nim!”
Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby droga łaski przebyta w czasie Wielkiego Postu razem z cierpiącym Zbawicielem, owocowała w waszym życiu szczerą wiarą w Jego zwycięstwo nad grzechem i śmiercią. Niech Duch Święty rozlewa w sercach waszych pokój Zmartwychwstałego Pana, a Jego światło niech rozproszy wszelki cień grzechu, lęku i niepokoju. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was Mocą i radością w codzienności a także Nadzieją na przemianę w przeciwnościach życia. Pan przychodzi do waszych domów, rodzin i każdego z was z darem swego pokoju i błogosławieństwa!

NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELĄ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, który wprowadza nas w przeżywanie z wiarą świąt paschalnych. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast o godz. 17:15 nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza składka na potrzeby parafii przeznaczona jest na witraże w naszym kościele.
 2. W WIELKĄ ŚRODĘ parafialna SPOWIEDŹ – przed południem: od 10:00 – 12:00, po południu: 16:00 – 18:00, przerwa na Mszę św. i od 18:30 – 20:00. W środę od godz. 12:30 udamy się do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Prosimy by zgłosić ich w zakrystii. Ks. proboszcz odwiedzi w środę także tych, do których chodzi na pierwsze piątki miesiąca. W poniedziałek spowiedź na Kmieciach, a we wtorek w Św. Trójcy i u Księży Salezjanów.
 3. Jak co roku TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA prosi o ofiarowanie wypieków na wielkanocny stół do Schroniska dla Bezdomnych przy ul. Focha. Pamiętajmy również o ubogich.
 4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 2. GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA mogą nas dobrze przygotować do pełnego wiary przeżycia największych tajemnic wiary celebrowanych w czasie Świąt Paschalnych. Zachęcamy do lektury.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 • W WIELKI CZWARTEK Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00. Ciemnica tradycyjnie będzie w kaplicy ECCE HOMO. Od godz. 21:00 – 22:00 adoracji przewodniczy wspólnota Oazowa Domowego Kościoła.
 • W WIELKI PIĄTEK zapraszamy rano na godz. 8:30 na I część Gorzkich Żali, a o godz. 9:00 na Drogę Krzyżową. W ciągu dnia zachęcamy do modlitewnego nawiedzenia ciemnicy i czuwania razem z Chrystusem cierpiącym. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły [ilościowy i jakościowy]. Plan adoracji dla Róż Różańcowych i Akcji Katolickiej będzie wywieszony w gablocie. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa w godzinie miłosierdzia. O godz. 17:30 zapraszamy na II część Gorzkich Żali i rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku odśpiewamy III część Gorzkich Żali. LITURGIA KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja w Wielki Piątek również do 22:00. Od godz. 21:00 adorację poprowadzi młodzież.
 • WIELKA SOBOTA jest pamiątką spoczynku Pana w grobie. Niech każdy znajdzie czas, aby z całą rodziną przyjść na adorację Krzyża i modlitwę przy grobie Chrystusa. W tym dniu nie ma obowiązku postu, ale zachęcamy do powstrzymania się od spożywania mięsa. Zapraszamy rano o godz. 8:30 na modlitwę JUTRZNIĄ przy grobie Pana Jezusa prowadzoną przez Krąg Biblijny. ŚWIĘCENIE POKARMÓW wielkanocnych w Wielką Sobotę – co godzinę od 9:00 do 15:00.
 • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19:00. prosimy przynieść świece zabezpieczone przed kapaniem wosku na posadzkę. Czuwanie paschalne połączone ze śpiewem pieśni wielkanocnych do godz. 21:00.
 • REZUREKCJA o godz. 6:00 rano z procesją wokół kościoła. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00. W poniedziałek wielkanocny nie będzie Mszy o 18:00. Zapraszamy dawnych lektorów i ministrantów do służby przy ołtarzu w czasie paschalnych liturgii.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.04.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zgodnie z wielkopostną polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Pozostaje on zasłonięty aż do liturgii Wielkiego Piątku. Jest to czas, aby odkrywać zbawczy sens tajemnicy męki i śmierci Chrystusa na krzyżu.
 2. Trwają nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach św. Natomiast po Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30 będą katechezy dla małżonków i rodziców. O godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym i zmiana tajemnic różańca. Pod chórem jeszcze są wielkanocne baranki. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, a za tydzień na potrzeby naszej parafii. Wolontariusze Bractwa Św. Łazarza będą dzisiaj przy świątyniach zbierać datki na tworzenie w Przemyślu Hospicjum BETANIA przy ul. Słowackiego.Zachęcamy do hojności serca.
 3. W PONIEDZIAŁEK od godz. 17:00 możliwość spowiedzi na zakończenie naszych rekolekcji. O godz. 18:00 Msza św. z nauką i zakończenie parafialnych rekolekcji.Przypominamy, że SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA – w WIELKĄ ŚRODĘ przed południem od 10:00 – 12:00; po południu od 16:00 – 20:00 z przerwą na wieczorną Mszę św.
 4. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Wieczorem natomiast, wzorem lat ubiegłych, planujemy wspólną PLENEROWĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ. Naszą wspólną
  modlitwę rozpoczniemy Mszą św. godz. 18:00 w naszej świątyni, a następnie ok. godz. 18.45 udamy się ulicami naszej parafii, rozważając stacje męki Pańskiej. Zapraszamy wszystkich parafian, nawet starszych, ale również młodzież, rodziców i dzieci do wspólnego przeżycia misterium Drogi Krzyżowej. Nie ma także nabożeństwa o 17.30 i 20.00.
 5. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. W najbliższy piątek rozpoczyna się w Dukli – SPOTKANIE MŁODZIEŻY ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ i potrwa do Niedzieli Palmowej.
 6. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza mieszkańców na Świąteczny Jarmark Wielkanocny w dniach od 12-14 kwietnia na przemyskim Rynku.
 7. Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia zaprasza w przyszłą sobotę na godz. 11:00 na uroczystą Mszę św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej w kościele OO. Karmelitów.
 8. Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 3 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w której sporo pasyjnych zamyśleń. W GOŚCIU NIEDZIELNYM jako bezpłatny dodatek płyta DVD – IGNACY LOYOLA. Jest to barwnie opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia św. Ignacego założyciela Jezuitów. Zachęcamy gorąco do lektury.