13 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali piękne uroczyste ołtarze w czasie naszej parafialnej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy noszącym chorągwie,baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim modlącym się przez całą oktawę przy Chrystusie Eucharystycznym.
 2. W czasie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15:30 i popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Za tydzień o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. W czwartek wyrusza 39. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. O godz. 7:00 Msza św. w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki. Zachęcamy, aby towarzyszyć pątnikom poprzez codzienną modlitwę i słuchanie audycji RADIA FARA.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek od godz. 17:00 ADORACJA Najświętszego Sakramentu.W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16:30 [nie będzie Mszy św. dla dzieci i młodzieży tylko Komunia św. o godz. 17:00.]. Z pierwszopiątkową posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 8:00 rano.Jak w każdą pierwszą sobotę zapraszamy na MĘSKI RÓŻANIEC. Msza św. u Franciszkanów o godz. 6:00 rano i po niej modlitwa z rozważaniem tajemnic różańcowych. W naszej świątyni po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 5. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bl. nr 13.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
   środa – św. Tomasza, apostoła
   piątek – św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę
   sobota – bł. Marię Teresę Ledóchowską
 7. W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w czasie naszych wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy św.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto na czas wakacyjny postarać się o dobrą i budującą lekturę, aby pomagała nam pogłębiać życie duchowe i modlitwę. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku. Przyjmijcie na ten czas Boże błogosławieństwo.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:30 PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA do czterech ołtarzy. Odwołana zostaje Msza św. o godz. 18:00!
  W tym roku ołtarze w czasie procesji będą w następujących miejscach:
  1. PIERWSZY – przy blokach na ul. Równej
  2. DRUGI – przy skrzyżowaniu ulic bpa Kadłubka i Koźmiana,
  3. TRZECI – na Osiedlu Rogozińskiego przy bloku nr 13,
  4. CZWARTY – przy bloku nr 15 na ul Rogozińskiego.
 2. Trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa i wyruszamy z procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci szkolne, pierwszo komunijne,rocznicowe, ministrantów i lektorów. Prosimy rodziców o przykład wiary i modlitwy w tym szczególnym czasie.
 3. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 4. W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post z
  racji uroczystości. W sobotę uroczystość apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8:00, 10:00. Sobotnia Msza św. wieczorna o godz. 18:00 będzie już liturgią z niedzieli. Taca mszalna z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Także w sobotę o godz. 11:00 w przemyskim Karmelu nasza rodaczka s. Dominika od Niepokalanej złoży śluby wieczyste. Polecajmy ją w naszej modlitwie.
 5. Trwają zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ, która jak co roku odbywa się w dniach 4 – 15 lipca. Zapisy w zakrystii.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 13.
 7. Już dziś zachęcamy młodzież do udziału w 32 FRANCISZKAŃSKIM SPOTKANIU MŁODYCH w dniach od 21-27 lipca na Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły na plakacie.
 8. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Są nowe wakacyjne numery Małego Gościa. Kwartalnik Misyjne drogi pomaga także poznawać pracę misjonarzy i kraje w których dzisiaj głosi się Ewangelię. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ jest uwielbieniem tajemnicy Boga, który objawia się nam w miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11:30 suma odpustowa w parafii Świętej Trójcy. Po Mszy św. o godz. 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.
 2. Poniedziałek jest dniem PARAFIALNEGO ODPUSTU KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA. Uroczysta suma o godz. 18:00 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne, rocznicowe. Zachęcamy wszystkich parafian, aby w tym szczególnym dniu uczcić swego patrona.
 3. W najbliższą środę zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za cały rok nauki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Spowiedź na zakończenie roku we
  wtorek od godz. 17:00.
 4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:30, 11:30 [po procesji], 15:30 i 18:00. Centralne uroczystości dla całego miasta rozpoczną się Mszą św. o godz.9:00 przy Archikatedrze, a po niej udamy się z procesją do kościoła Salezjanów. Z naszego kościoła tradycyjnie, procesja wyruszy o godz. 8:15. Bardzo proszę o zabranie chorągwi oraz o udział w procesji dzieci komunijnych, ministrantów i lektorów. Poprzez pobożny udział w procesji wyznajemy wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Abp Adam Szal udzielił dyspensy dla całej archidiecezji. Po Mszy św. wieczornej w piątek
  i sobotę procesja. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne i rocznicowe.
 6. Nabożeństwo czerwcowe – do czwartku o godz. 17:30, a w piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. połączone z procesją eucharystyczną.
 7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA do 4 ołtarzy. Odwołujemy zatem Mszę św. o godz. 18:00! Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy wzorem lat ubiegłych:
  1. PIERWSZY – przy blokach na ul. Równej
  2. DRUGI – przy skrzyżowaniu ulic bpa Kadłubka i Koźmiana,
  3. TRZECI – na Osiedlu Rogozińskiego przy bloku nr 13,
  4. CZWARTY – przy bloku nr 15 na ul Rogozińskiego [zakończenie procesji].
 8. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 13.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu Niedzielnym artykuły pogłębiające sakrament Eucharystii. Są już wakacyjne numery Małego Gościa.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 9 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im obfite dary Ducha Św. Dziś za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15:30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17:30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych wskutek ostatnich powodzi.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Msze św. o godz. 6:30, 8:00 i 18:00. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wówczas okres Komunii św. wielkanocnej. W parafii Św. Trójcy suma odpustowa o godz. 11:30. Natomiast uroczystość odpustowa naszego Patrona św. Brata Alberta odbędzie się w poniedziałek – 17 czerwca o godz. 18:00.
 4. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem w czwartek dla klas VII, a w piątek dla klas VI. Początek spotkania o godz. 17:30 nabożeństwem czerwcowym.
 5. W dniach od 4 – 15 lipca zapraszamy młodzież i dorosłych na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Spotkanie organizacyjne w sobotę 8 czerwca o
  godz. 16:00 w salce na plebanii katedralnej. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza św.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 11 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 13.
 7. Salezjanie i zarząd osiedla nr. 5 zapraszają w najbliższą sobotę na Festyn Rodzinny AUGUSTIADA. Początek od godz. 13:00. Szczegóły na plakacie.
 8. W tym tygodniu we wtorek w liturgii wspominamy św. Barnabę, a w środę męczenników II wojny światowej z terenów naszej diecezji. W czwartek obchodzimy
  ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Jest to dzień modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnienie kapłanów w łasce powołania. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
 9. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Polecajmy ich posługę i prośmy o dar nowych powołań do służby Bożej – Pod Twoją obronę…