17 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17:30 zapraszamy członków Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego na nabożeństwo Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.
 2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcajmy się nawzajem do podjęcia z wielką hojnością sierpniowej abstynencji, wspierając wszystkich uzależnionych, a szczególnie rodziny dotknięte tym problemem.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 8:00 udamy się do chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Nie ma Mszy św., natomiast o godz. 17:00 zostanie udzielona Komunia św. W piątek także można zyskać w każdym kościele parafialnym odpust PORCJUNKULI pod zwykłymi warunkami. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Jak w każdą pierwszą sobotę zapraszamy także na MĘSKI RÓŻANIEC. Msza św. u Franciszkanów o godz. 6:00 rano i po niej modlitwa różańcowa.
 4. Zbliża się czas Wielkiego Odpustu i pieszej pielgrzymki na Kalwarię Pacławską. Zachęcamy parafian a także młodych do licznego udziału tak w pielgrzymce, jak i w modlitwie na dróżkach. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Za tydzień podamy szczegóły parafialnej pielgrzymki.
 5. Dziękujemy parafianom z VII klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. VIII bl. nr 13.
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – św. Martę
  • środa – św. Ignacego z Loyoli
  • czwartek – św. Alfonsa Liguoriego
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Życząc wszystkim dobrej niedzieli, pragniemy przypomnieć, że trwa już Międzynarodowy Przemyski Festiwal SALEZJANSKIE LATO MUZYCZNE. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z propozycjami koncertów [wstęp wolny].

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Przypominamy, że w czasie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15:30 i popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek przemyscy pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę. O godz. 11:00 Msza św. w bazylice jasnogórskiej transmitowana także przez radio FARA.

Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na potrzeby parafii.

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, w najbliższą niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane do puszek są już od wielu lat przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Podczas wakacji zmienia godziny funkcjonowania Parafialna Poradnia Prawa Kanonicznego. Dyżury będą odbywać się tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Nr telefonu do Poradni (507-939-636) na stronie internetowej Parafii i tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki VI bloku nr 13.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
poniedziałek – św. Bonawenturę
wtorek – NMP z góry Karmel
czwartek – św. Szymona z Lipnicy

W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku. W czasie wakacyjnych wyjazdów pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. Przyjmijcie na ten czas Boże błogosławieństwo.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA 7.07.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przypominamy, że w czasie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu odwołujemy w niedzielę Mszę św. o godz. 15:30 i popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

2.Trwa Piesza Przemyska Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich zachęcamy do towarzyszenia modlitwą naszym pątnikom, także z radiem FARA. Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

3.W kościele OO. Karmelitów w czwartek – 11 lipca o godz. 16:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w 76. Rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Po Mszy św. uroczystości przy Grobie Wołyńskim na Cmentarzu Wojskowym. Także w czwartek uroczystości odpustowe w parafii na Kazanowie ku czci św. Benedykta z Nursji. Uroczysta suma o godz. 18:00.

4.Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 13 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr 13.

5.W tym tygodniu wspominamy:
• środa – św. Jana z Dukli, patrona archidiecezji przemyskiej
• czwartek – św. Benedykta, opata
• piątek – św. Brunona z Kwerfurtu
• sobota – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

6.W czasie wakacji KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy w czasie naszych wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy św.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku. Przyjmijcie na ten czas Boże błogosławieństwo.