30 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. W czwartek kończymy już nabożeństwa różańcowe.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla lektorów. W środę o godz.17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. SPOWIEDŹ PIERWSZO PIĄTKOWA będzie w czwartek od godz. 16.30. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się za tydzień.
 4. W piątek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30, ponieważ po południu o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. na CMENTARZU ZASAŃSKIM połączona z procesją za zmarłych. Zachęcamy do nawiedzania cmentarzy i do wspólnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
 5. W sobotę WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH -DZIEŃ ZADUSZNY. Rano Msze św. o godz. 6.30 i 7.00, a po południu o godz.18.00 [z racji dnia zadusznego nie będzie to Msza św. niedzielna]. Po Mszy św.wieczornej modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że 1 i 2 listopada można zyskać odpusty za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwy za zmarłych oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca św. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić wspomniane modlitwy. W dniach od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy.Od Dnia Zadusznego codziennie o godz. 17.30 MODLITWA WYPOMINKOWA za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie i ofierze Mszy św. o tych, którzy odeszli do wieczności.
 6. Dziękujemy parafianom z VI klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. I bloku nr 19.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym czasie jak zwykle sporo refleksji związanych z przemijaniem i życiem wiecznym. Warto te prawdy pogłębiać i w wierze szukać nadziei. W Gościu Niedzielnym jako dodatek płyta DVD z filmem BERNADETTA. Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywany dzisiaj XVIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem WSTAŃCIE, CHODŹMY jest zachętą do zgłębiania nauczania naszego wielkiego Rodaka. Po Mszach św. będą zbierane datki do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj na potrzeby parafii.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. RÓŻANIEC w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej, o którą Maryja prosiła w Fatimie – Codziennie odmawiajcie różaniec!
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. W środę o godz.17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 4. Siostry Serafitki z ul. Wyspiańskiego 14 zapraszają na comiesięczną Nowennę do błogosławionej Sancji Szymkowiak – w piątek 18 października o godz. 7.30.
 5. W najbliższą sobotę – PIELGRZYMKA DZIEŁA POMOCY POWOŁANIOM do relikwii bł. ks. Jana Balickiego w naszej Archikatedrze. Pielgrzymka rozpoczniesię różańcem o godz. 9.30, po nim Msza św. i spotkanie w Seminarium.
 6. Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bl. nr 17.
 7. Wyłożone są już kartki na wypominki za zmarłych. Przypominamy o składaniu w zakrystii wypominków za zmarłych, zaznaczając konkretną datę.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   wtorek – św. Teresy od Jezusa
   środa – św. Jadwigi Śląskiej
   czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego
   piątek – św. Łukasza, Ewangelisty
   sobota – bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela dzisiejsza jest dniem wyborów parlamentarnych. Przypominamy o obowiązku sumienia i zachęcamy do uczestnictwa w wyborach i do odpowiedzialnych decyzji wyborczych, bo od nich zależy przyszłość i kształt duchowy naszego narodu. Polećmy naszą ojczyznę opiece Matki Najświętszej – Pod Twoją obronę…