34 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.11.2019. UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla pragniemy uroczyście odnowić Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi naszej ojczyzny, parafii i naszych rodzin. Uroczystość dzisiejsza jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, dlatego modlimy się o duchowe owoce jej posługi w całej wspólnocie Kościoła.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Do soboty codziennie o godz. 17.30 modlitwa różańcowa za zmarłych.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla lektorów. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą ADWENTU. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w porannych roratach. Warto także pomyśleć o postanowieniach adwentowych, by ten czas przeżyć głębiej i duchowo owocniej.
 5. Od 2 grudnia KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE przy parafii MB Królowej Polski na Kmieciach. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w salce.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 21 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 23.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – św. Katarzynę Aleksandryjską
  • sobota – św. Andrzeja apostoła
 8. Zachęcamy jak zawsze do lektury prasy katolickiej NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Warto zajrzeć do biblijnych komentarzy codziennego słowa Bożego. W Gościu jako bezpłatny dodatek KALENDARZ na rok 2020. Zapraszamy do lektury.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 3.11.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach i zmiana tajemnic różańcowych.Składka dzisiejsza na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby naszej parafii.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiorka dla lektorów. W środę o godz.17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów do posługi przy ołtarzu.
 3. W tym tygodniu spotkania w ramach formacji przed bierzmowaniem. W poniedziałek – klasy VI, we wtorek – klasy VII i w środę – klasy VIII. Spotkanierozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 a po niej katecheza sakramentalna.
 4. We wtorek wypada dzień imienin ks. Sławomira. Zapraszamy do wspólnejmodlitwy w intencji solenizanta podczas wieczornej Mszy św.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek. Od godz. 17.00 adoracjaNajświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W przyszłą niedzielę – 10 listopada o godz. 17.00 przy Pomniku OrlątPrzemyskich rozpoczną się miejskie odchody 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Święta Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP im. Orląt Przemyskich.
 7. Przypominamy o codziennej MODLITWIE WYPOMINKOWEJ za zmarłych o godz. 17.30. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się można zyskać odpust zupełny za zmarłych, a w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy pod zwykłymi warunkami. Jest to wyraz naszej wiary a także miłości do zmarłych.
 8. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie:
   poniedziałek – św. Karola Boromeusza, bpa
   piątek – rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie
 9. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 19 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 19.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zachęcamy dzieci do lektury MałegoGościa. Nawiedzajmy w tym czasie groby naszych bliskich, ofiarujmy im dar Komunii św. eucharystycznej i módlmy się dla nich o dar życia wiecznego. Niech Boże błogosławieństwo umacnia naszą wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne.