NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, przypomina nam wszystkim o wartości ludzkiego życia i niezastąpionej roli rodziców w przekazywaniu wiary. Otoczmy zatem małżonków i rodziny naszej parafii szczerą modlitwą. Po Mszy św. o godz. 15.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień zmiana tajemnic różańca.
 2. We wtorek o godz. 17.30 nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie 2019 roku, a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za mijający rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W środę NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie adoracji po południu.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek udamy się do chorych o stałych porach. Spowiedź od godz. 16.15. Z powodu kolędy nie będzie Mszy św. dla dzieci i młodzieży tylko Komunia św. o godz. 17.00.
 5. Duszpasterze przemyskich parafii zapraszają mieszkańców Przemyśla na ORSZAK TRZECH KRÓLI, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia w Objawienie Pańskie. Do udziału zapraszamy dzieci z przedszkoli wraz z rodzicami, uczniów Szkół Podstawowych oraz mieszkańców Przemyśla. Pomyślmy o przebraniu się za króla, pastuszka, anioła czy członka świętej rodziny. Dzieci, które będą przebrane, wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy strój orszakowy. O godz. 12.00 Msza św. w katedrze na rozpoczęcie Orszaku i stamtąd wyruszymy na Rynek miasta, gdzie odbędzie się Pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 10.
 7. W tym tygodniu w czwartek wypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza, biskupów i doktorów Kościoła. Niech Pan błogosławi nasze rodziny i naszych bliskich.
 8. W tym tygodniu z WIZYTĄ KOLĘDOWĄ pójdziemy w poniedziałek, czwartek, piątek [od godz. 16.00 -21.00] i sobotę [od godz. 9.00-16.00]. Bardzo prosimy domowników o obecność oraz zaplanowanie sobie tego czasu na spotkanie z duszpasterzami. Dzień wcześniej kolęda będzie zapowiedziana przez lektorów bądź ministrantów. Kancelaria w czasie kolędy będzie czynna w godz. 15.30-16.00.
  WIZYTA KOLĘDOWA w najbliższym tygodniu
  • PONIEDZIAŁEK [30.12.19] – tzw. ULICZKI, czyli ulice Koźmiana, Kadłubka,
  • Orzeszkowej, Rodziewiczówny, Lenartowicza, Barcewicza, oraz domy przy ul.
  • Rogozińskiego, ul. Pogodna, Obywatelska oraz kamienica przy ul. Focha 5.
  • CZWARTEK [2.01.20] – ul. Rogozińskiego bloki nr 2 i 4.
  • PIĄTEK [3.01.20] – ul. Równa blok nr 2
  • SOBOTA [4.01.20] – ul. Równa blok nr 1, ul. Focha blok nr 1, ul. Borelowskiego blok10 oraz budynek przy PKP.

BOŻE NARODZENIE – 2019r.

 1. Świąteczne życzenia dla całej wspólnoty parafialnej przekazują Prezydent miasta Przemyśla oraz parlamentarzyści z Podkarpacia.
 2. Dziś jeszcze Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30. Tak samo w święto św.
  Szczepana. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy, by ten świąteczny czas spędzać w gronie rodzinnym przy wspólnym kolędowaniu. Zapraszamy gorąco do udziału w świątecznych liturgiach. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję papieskiego błogosławieństwa URBI ET ORBI.
 3. W piątek w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Jana apostoła i Ewangelisty, w sobotę święto Młodzianków, męczenników, a w najbliższą niedzielę święto ŚWIĘTEJ RODZINY. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 z kolędami wystąpi Przemyski Chór Kameralny pod dyrekcją pana Andrzeja Górana. Serdecznie zapraszamy.
 4. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

„Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki
i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie”
Łk2,7.
W ten szczególny dzień przyjścia na świat Bożego Syna, gdy z
pokorą stajemy przed narodzonym Jezusem w ubogiej stajence, aby wraz z Maryją i Józefem, pasterzami i aniołami adorować
Emmanuela – Boga wcielonego, który przyszedł, aby stać się dla nas Światłem zbawienia.
Pragniemy Wam Kochani Parafianie i drodzy Goście złożyć
świąteczne życzenia.
Niech ten święty czas Narodzenia naszego Zbawiciela
zjednoczy nasze serca przy ubogim żłóbku, abyśmy tam pojęli
prostotę i czułą miłość Wcielonego Słowa, który w małym i
kruchym Dziecięciu staje się nam tak bardzo bliski. Niech Jego
obecność w Chlebie Eucharystycznym napełnia Wasze rodziny i
całą parafialną wspólnotę nową siłą i miłością, by nieść Go innym.
Z serca życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Narodzenia
Pańskiego!

4 NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy. W poniedziałek od godz. 7.30 udamy się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. Prosimy w zakrystii dzisiaj zgłosić tych, którzy nie korzystają z posługi w pierwsze piątki.
 2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy jeszcze na poranne roraty. Wtorek jest dniem WIGILII, czyli oczekiwania na uroczystość Bożego Narodzenia. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją zachęcamy do wstrzymania się od potraw mięsnych. W wigilię nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, niech przeżywana w gronie rodzinnym, będzie połączona z odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą, śpiewem kolęd i pamięcią o samotnych. Niech alkohol nie niszczy podniosłej atmosfery wigilijnej wieczerzy.
 3. O północy [24 XII] zapraszamy na PASTERKĘ, która rozpoczyna obchód Świąt Bożego Narodzenia. Na Pasterkę i świąteczne liturgie zapraszamy jak zawsze dawnych lektorów i ministrantów do posługi przy ołtarzu.
 4. W środę uroczystość BOŻEGO NARODZENIA. Godziny Mszy św. w BOŻE NARODZENIE i święto ŚW. SZCZEPANA: 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Dlatego też zachęcamy do rodzinnego świętowania tego czasu i wspólnego kolędowania w gronie najbliższych.
 5. Składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie szopki oraz bożonarodzeniowy wystrój świątyni wszystkim przygotowującym kościół na czas świąt. Dziękujemy naszemu organiście panu Franciszkowi za prowadzenie godzinek i śpiew na roratach.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 10 przy ul. Borelowskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 10.
 7. W tym tygodniu ze względu na szybki termin ferii zimowych rozpoczniemy wizytę kolędową. W najbliższą sobotę pójdziemy z kolędą do mieszkańców WINNEJ GÓRY i PODWINIA [od godz. 9.00 – 16.00] – ulice Chrobrego, Wyspiańskiego, Mireckiego,Tarnowskiego, Idzikowskiego, Gliniana, E. Plater, Dobra, Astronautów, Chodźki, Ordona,Podgórska, Małachowskiego, Wybickiego oraz domy przy ul. Borelowskiego [parzyste numery], przy ulicy 29 Listopada, St. Augusta [do ul. Wyspiańskiego].
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze na Święta są dodatkowe numery zarówno Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli kolędy na płycie CD, śpiewnik z kolędami oraz kalendarz na 2020r. Warto sięgnąć w świątecznym czasie po lekturę, która może pomóc pogłębić przeżywaną tajemnicę wcielenia. Jako dodatek w gazetach – tekst Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i modlitwy przy wigilijnej wieczerzy. Jutro także wypada dzień imienin naszego Metropolity Abpa Adama SZALA. Polecajmy wstawiennictwu Maryi Jego pasterską posługę – Pod Twoją obronę…

1 NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres ADWENTU, który jest przygotowaniem do świąt Narodzenia Pańskiego, a także czasem w którym Kościół oczekuje powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Dlatego Adwent przeżywamy jako święte i radosne oczekiwanie nadejścia Zbawiciela. Adwent rozpoczyna także nowy rok duszpasterski pod hasłem Wielka tajemnica wiary. Po Mszy św. o 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic. Trwamy w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi. W modlitwie nowennowej pamiętajmy także o klerykach kursu III, którzy przyjmą szatę duchowną. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po Mszach św. składka do puszek.
 2. RORATY w naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.6.00 rano. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a także dzieci i młodzież. Prosimy o przynoszenie świec zabezpieczonych przed kapaniem wosku na posadzkę. Adwent jest dobrą okazją do podjęcia wysiłku trzeźwościowego, a także innych dobrych postanowień. Środowa nowenna do Matki
  Bożej będzie odprawiana po roratach. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne w cenie 5 zł.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek spowiedź od godz. 16.00 około godziny 16:30 nastąpi udzielenie Komunii Świętej oraz przywitanie Św.Mikołaja. Serdecznie zapraszamy dzieci , młodzież wraz z rodzicami.
 4. W najbliższą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Niepokalane Poczęcie jest dobrą okazją do podjęcia modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci w ramach DUCHOWEJ ADOPCJI. Deklaracje są wyłożone przy filarach. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych.
 5. W naszym kościele czeka nas wymiana pieca grzewczego, dlatego też składka mszalna z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wymianę pieca. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 23 przy ul.Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 23.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie:
   wtorek – św. Franciszka Ksawerego, jezuity
   środa – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
   piątek – św. Mikołaja, biskupa
   sobota – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są także nowe numery Małego Gościa. Warto pogłębić nasze spojrzenie na duchowe przeżywanie adwentu. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w autentycznym adwentowym czuwaniu.