7 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.03.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele TYDZIEŃ TRZEŹWOŚCI. Niech to będzie czas żarliwej modlitwy za wszystkich zniewolonych nałogami oraz za ich rodziny. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w tych intencjach.
 • W tym tygodniu wypada ŚRODA POPIELCOWA i początek Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00 [nie będzie Mszy o 6.30]. W środę o godz.17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że w ŚRODĘ POPIELCOWĄ obowiązuje post ścisły, tj.ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje tych,którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 tego. Zachęcamy rodziców, aby wprowadzali także dzieci, które nie są związane jeszcze obowiązkiem postu w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu, na znak łączności z całą wspólnotą, która rozpoczyna okres pokuty. W środę Popielcową składka na wykończenie Domu Miłosierdzia w Przeworsku.Od środy do niedzieli wypadają KWARTALNE DNI MODLITW o ducha pokuty.
 • W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 16.30 dla dzieci szkolnych, Droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30, godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania małoletnich.
 • W przyszłą niedzielę GORZKIE ŻALE o godz. 17.15. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpusty pod zwykłymi warunkami.
 • W czwartek 5 marca – MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Początek o godz. 19.00 przy katedrze. Trasa drogi krzyżowej poprowadzi pod Krzyż Zawierzenia. Od 2 marca w Parafii na KAZANOWIE Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania wponiedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 • Dziękujemy parafianom z klatki VI bloku nr 1 przy ul. Focha za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kamienicy nr 5 przy ul. Focha.
 • W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu… można zyskać odpust
  zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego, w których sporo refleksji,
  które mogą pomóc nam przygotować się na czas Wielkiego Postu. Są nowe numery
  Małego Gościa. Niech Pan i Jego błogosławieństwo umacnia nas na drodze pokuty i
  przemiany.