3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele TYDZIEŃ BIBLIJNY, dlatego zachęcamy wszystkich do osobistej i rodzinnej lektury Pisma Świętego. Niech słowo Boże stanie się naszym codziennym pokarmem duszy. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.W myśl nowych zaleceń władz państwowych w związku z panującą epidemią, w naszej świątyni może we Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć do 60 osób.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. NABOŻEŃSTWO MAJOWE codziennie o godz. 17.30 a po nim wieczorna Msza św. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w tej modlitwie. Pamiętajmy że 2 maja wypada Święto Polskiej Flagi.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca maja. W piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 i 17.00 udzielimy Komunii św. O godz. 17.30 majówka, a po niej wieczorna Msza św. W ten pierwszy piątek niestety nie udamy się jeszcze do chorych z pierwszo piątkową posługą.
 4. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI przeniesiona z niedzieli. W sobotę w naszym kościele porządek Mszy św. następujący: godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec fatimski, ale bez procesji wokół kościoła.
 5. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 2 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 2. Przy tej okazji dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.
 6. Zachęcamy gorąco do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii. W naszej świątyni codziennej od godz. 17.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Będzie to również czas i sposobność do spowiedzi sakramentalnej.
  W środę wypada święto św. Kataryny Sieneńskiej, patronki Europy, a w piątek wspomnienie św. Józefa, robotnika.
 7. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. W Tygodniu Biblijnym warto przypomnieć, że Niedziela i Gość Niedzielny zawsze mają sporo komentarzy i refleksji do tekstów biblijnych na każdy dzień. Warto z nich korzystać w osobistej modlitwie.

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 19.04.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA kończymy dzisiaj Oktawę Świąt
  Wielkanocnych. Jednoczymy się z całym Kościołem, który w tym paschalnym czasie ufnie wyprasza miłosierdzie Boga dla świata i każdego człowieka odkupionego Krwią Zbawiciela. Przypominamy, że codziennie za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu.
 2. Msze św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w całym Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Z woli Ojca św. Franciszka dziś w Święto Miłosierdzia po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie dzieł CARITAS. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Od poniedziałku 20 kwietnia będzie mogła uczestniczyć w świątyniach większa liczba wiernych w czasie sprawowania Eucharystii. Liczba wiernych jest uzależniona od powierzchni obiektów sakralnych – na przestrzeni 15 mkw. będzie
  mogła przebywać jedna osoba. W naszej świątyni zatem w Mszy św. będzie mogło uczestniczyć ok. 50-60 osób. Ponadto zaleca się, aby zachowane zostały oczywiście wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania
  ust i nosa. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla wiernych obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.
 4. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika głównego patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 5. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 1 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 2 przy ul. Równej. Przy tej okazji dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.
 6. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej, aby pogłębiać u umacniać wiarę.

Niech Boże błogosławieństwo pomnaża paschalne dary pokoju i miłosierdzia w naszych sercach, w rodzinach i naszej ojczyźnie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12.04.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa URBI ET ORBI. Msze św. dzisiaj o godz. 10.00, 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]
 2. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodzinie.
 3. Najbliższa niedziela jest ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie przed Mszy św. wieczorną o godz. 17.30 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na CARITAS.
 4. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej świątyni w liturgiach Świętego Triduum Paschalnego, a także uczestniczącym dzięki łączom internetowym, za co szczególnie dziękuję Kamilowi Pelcowi. Dziękuję za odwagę nielicznej ale bardzo sprawnej służbie liturgicznej za przygotowanie liturgii Triduum. Naszemu kościelnemu panu Tomaszowi dziękuję za ofiarną posługę w tych dniach.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 1 przy ul. Równej za ofiary na sprzątanie i  wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 1 przy ul. Równej. Przy tej okazji dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wspierają materialnie parafię, czy to osobiście składając ofiary, czy też przesyłając je na parafialne konto.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
” Oto dzień w którym Pan nasz zmartwychwstał. Dzień radości pełen i wesela. Alleluja!”

W tym paschalnym czasie, który cały świat przeżywa z lękiem i niepokojem pandemii, pragniemy wyznać naszą wiarę w Jezusowe zmartwychwstanie i pokonanie grzechu, cierpienia i śmierci. Poranek życia wysuszył łzy wieczoru siłą łaskawości, która trwa na zawsze w naszym zmartwychwstałym Panu.

To jest właśnie to, co chce nam podarować wiara Wielkiej Nocy – patrzeć z wieczora ku porankowi. I chociaż ten wieczór, wydaje się szczególnie teraz odbierać nam nadzieję, to musimy znaleźć w sobie odwagę wiary i wyruszyć jak Magdalena, Piotr i Jan, aby w świetle poranka spotkać Jezusa, który napełni nasze wylęknione serca swoim pokojem i nadzieją. Chrystus tego dnia przychodzi do waszych domów, rodzin i każdego z was z darem swego pokoju i błogosławieństwa!