NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, przypomina nam wszystkim o wartości ludzkiego życia i niezastąpionej roli rodziców w przekazywaniu wiary. Otoczmy zatem małżonków i rodziny naszej parafialnej
  wspólnoty szczerą modlitwą. Za tydzień po nabożeństwie zmiana tajemnic różańca.
 2. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników. W czwartek zakończenie roku Pańskiego 2020. Ze względu na późniejsze ograniczenia w przemieszczaniu się, nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie 2020 roku o godz. 17.00, a o godz. 17.30 Msza św. dziękczynna za mijający rok. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W piątek NOWY ROK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień modlitwy o pokój na świecie. Porządek Mszy św. niedzielny. Z racji, że wypada pierwszy piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 13.00, natomiast spowiadać będziemy podczas Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 5.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy SPOTKANIA KOLĘDOWE. Na wieczorną Eucharystię, sprawowaną w intencji rodzin z danego rejonu parafii, zapraszamy parafian tam zamieszkujących. Prosimy o zaangażowanie w liturgię, a także o przyniesienie wody, którą poświęcimy, aby można nią było pokropić mieszkania.

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH W TYM TYGODNIU
 Poniedziałek – ul. St. Augusta bloki 16, 16A, 20, 20A
 Wtorek – ul. St. Augusta bloki 18A oraz mieszkańcy domów z ul. Borelowskiego, 29 Listopada i St. Augusta
 Środa – WINNA GÓRA [ul. Chrobrego, Wyspiańskiego, Mireckiego, Tarnowskiego, Idzikowskiego, Gliniana, E. Plater, Dobra, Astronautów
 Sobota – PODWINIE [ul. Chodźki, Ordona, Małachowskiego, Podgórska, Wybickiego

 1. W tym tygodniu wypada we wtorek wspomnienie św. Tomasza Becketa, bpa i męczennika; w czwartek – św. Sylwestra, papieża i w sobotę – św. Bazylego i Grzegorza, bpów i doktorów Kościoła. Niech Pan błogosławi nasze rodziny i naszych bliskich.

4 NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. O godz. 17.30 dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji naszych rodzin i parafii. Stowarzyszenie Pomocy Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o podzielenie się na Święta wypiekami z potrzebującymi. Prosimy je składać bezpośrednio do schroniska. POŚWIECONE OPŁATKI WIGILIJNE są wyłożone przy chrzcielnicy. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii.
 2. W tym tygodniu SPOWIEDŹ jeszcze w do środy. Spowiadamy rano podczas rorat i wieczorem od godz. 16.30 do 18.00. Bardzo prosimy nie odkładać dłużej spowiedzi.
 3. W środę rocznica święceń biskupich, a w czwartek dzień imienin Abpa Adama SZALA. Polecajmy w modlitwach Jego pasterską posługę w naszej archidiecezji.
 4. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją zachęcamy do wstrzymania się od potraw mięsnych. Zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 6.00. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i gorliwie uczestniczyli w roratach, a szczególnie najmłodszym. Podziękowania dla p.
  Franciszka naszego organisty za towarzyszenie śpiewem naszej roratniej modlitwie. W wigilię nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Wieczorem w wigilię zasiadamy do Wieczerzy wigilijnej, która przeżywana w rodzinnym gronie powinna być połączona z odczytaniem fragmentu Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólną modlitwą, śpiewem kolęd i pamięcią o samotnych. Niech alkohol nie niszczy atmosfery jedności i pokoju naszych rodzin.
 6. O północy [24 XII] zapraszamy na PASTERKĘ, która rozpoczyna obchód Świąt Bożego Narodzenia. Na Pasterkę i świąteczne liturgie zapraszamy jak zawsze dawnych lektorów i ministrantów. Msze św. w Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Zachęcamy do rodzinnego świętowania tego czasu i wspólnego kolędowania w gronie najbliższych.
 7. W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
 8. Dziękujemy za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni parafianom z II klatki bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego. Teraz prosimy o ofiary parafian z I klatki bloku 5.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jak zawsze na Święta są dodatkowe numery zarówno Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Warto sięgnąć w świątecznym czasie po lekturę, która może pomóc pogłębić przeżywaną tajemnicę wcielenia. Jako dodatek w gazetach – tekst Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i modlitwy przy wigilijnej
  wieczerzy.

3 NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela tradycyjnie zwana GAUDETE czyli Radujcie się! ma nas zachęcić do tego, by odkrywać duchową radość płynącą z bliskości przychodzącego Zbawiciela. W liturgii od czwartku śpiewamy tzw. Wielkie Antyfony Adwentu.
 2. O godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dziś wypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Polecajmy naszą ojczyznę i módlmy się za tych, którzy ucierpieli w tamtym czasie. Wieczorna Msza św. w intencji ojczyzny, członków Solidarności oraz ludzi pracy. IPN zachęca do uczczenia ofiar stanu wojennego przez zapalenie dzisiaj światła wolności w oknach domów o godz. 19.30.
 3. W czasie trwającej epidemii nie organizujemy wspólnej Parafialnej Spowiedzi przed Świętami. Spowiadamy podczas porannych Rorat, natomiast wieczorem od godz. 17.00 – 18.00. Bardzo prosimy wcześniej skorzystać z sakramentu pojednania.
 4. RORATY w naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.6.00 rano. Dziękujemy tym, którzy gorliwie codziennie się modlą i zachęcamy innych do adwentowego czuwania. Wieczorem na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na czuwanie z Maryją.
 5. Ze względów bezpieczeństwa przy chrzcielnicy wyłożone są do świece wigilijne w cenie 5 zł w ramach corocznej świątecznej akcji Caritas na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Można się tam także zaopatrzyć w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków jak co roku przeznaczone są na utrzymanie parafii.
 6. Nasza Dzielnicowa sierż. sztab. Edyta SIWIEC informuje o wyłudzeniach pieniędzy przez oszustów podających się za policjantów. Na tablicy ogłoszeń jest podany telefon do pani dzielnicowej i w razie podobnych sytuacji proszę do niej dzwonić.
 7. Dziękujemy parafianom z klatki I bloku nr 4 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 4.
 8. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana od Krzyża, karmelitę i doktora Kościoła. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin [tzw. Suche Dni zimowe].
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu ciąg dalszy rozważań o świętości ludzkiego życia. Niech adwent będzie dla nas rzeczywiście czuwaniem na modlitwie, nawróceniem serca oraz otwieraniem się na dary Ducha Świętego.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołami na
  Wschodzie. Ofiary składane w czasie Mszy św. będą przeznaczone w połowie na
  pomoc wspólnotom katolickim na Ukrainie, Białorusi i w Rosji oraz na Seminarium
  Duchowne. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic.
  Trwamy w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi. W
  modlitwie nowennowej pamiętamy także o klerykach kursu III, którzy przyjmą
  sutannę.
 2. We wtorek uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. W tym dniu
  Roraty rano o godz. 6.00. Wieczorem na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie
  medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Niepokalane
  Poczęcie jest dobrą okazją do podjęcia modlitwy za nienarodzone dzieci w ramach
  DUCHOWEJ ADOPCJI. Deklaracje są wyłożone przy filarach. Gorąco zachęcamy.
 3. W przyszłą niedzielę wypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
  Polecajmy naszą ojczyznę i módlmy się za tych, którzy ucierpieli w tamtym czasie.
  Wieczorna Msza św. w intencji ojczyzny, członków Solidarności oraz ludzi pracy.
  Instytut Pamięci Narodowej zachęca do uczczenia ofiar stanu wojennego przez
  zapalenie światła wolności w oknach domów w niedzielny wieczór 13 XII o g. 19.30.
 4. Szczególnym czasem adwentowego czuwania są RORATY w naszej parafii w
  ciągu tygodnia o godz.6.00 rano. Dziękujemy tym, którzy gorliwie codziennie się
  modlą i zachęcamy innych do uczestnictwa w tym adwentowym czuwaniu. W ciągu
  tygodnia na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na adwentowe czuwanie.
 5. W ramach przygotowania do bierzmowania na godz. 18.00 na wieczorną liturgię
  zapraszamy w poniedziałek – klasy VI, we wtorek – klasy VII, w środę – klasy VIII.
 6. Dziękujemy parafianom z klatki II bloku nr 2 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na
  sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 4.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
   poniedziałek – św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła
   wtorek – Niepokalane Poczęcie Maryi
   środa – św. Juana Diego
   sobota – NMP z Guadalupe
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu
  ciąg dalszy rozważań Objawiło się życie. Przy wyjściu z kościoła wystawione są
  świece Caritas [5zł] oraz opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków przeznaczone są na utrzymanie parafii. Niech czas adwentu będzie dla nas rzeczywiście czuwaniem na modlitwie, nawróceniem serca oraz otwieraniem się na dary Ducha Świętego.