4 NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA 25.04.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ. Modlimy się za kapłanów, siostry zakonne pochodzących z naszej parafii, proboszczów i wikariuszy pracujących w naszej wspólnocie, a szczególnie wypraszamy dar nowych powołań do służby Bożej z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Za tydzień po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W czwartek wypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i patronki Europy. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca maja. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski.
 4. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Majówka codziennie o godz. 17.30 a po niej wieczorna Eucharystia.
 5. Dziękujemy parafianom z V klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki VI bloku nr 15.

6 Serdecznie zachęcamy do lektury NIEDZIELI oraz GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Są już nowe numery MAŁEGO GOŚCIA. Zachęcamy rodziców do lektury wraz z dziećmi

 1. Zmarł tato ks. Piotra naszego wikariusza. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek w Sanoku w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie. Rozpoczną się modlitwą różańcową o godz. 13.00, natomiast o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego Andrzeja. Ks. Piotrowi i całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia oraz modlitewnego wsparcia. Polećmy Bożemu miłosierdziu śp. Andrzeja i bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek…
 2. Niech Boże błogosławieństwo pomnaża łaskę paschalnej wiary, którą otrzymaliśmy na chrzcie świętym i pomaga nam ufnie podążać za zmartwychwstałym Pasterzem.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11.04.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA kończymy dzisiaj Oktawę Świąt Wielkanocnych. Jednoczymy się z całym Kościołem, który w tym paschalnym czasie ufnie wyprasza miłosierdzie Boga dla świata i każdego człowieka odkupionego Krwią Zbawiciela. Przypominamy, że codziennie za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu. W parafii Bożego Miłosierdzia w Przemyślu dziś uroczystość odpustowa.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańca. Skarbonki z wiekopostną jałmużną można składać w zakrystii.Serdeczne podziękowanie za składane dziś ofiary na potrzeby parafii.
 3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w całym Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Z woli Ojca św. Franciszka właśnie dziś w Święto Miłosierdzia po Mszach św. zbiórka ofiar na wsparcie działalności Caritas. Jest jeszcze miód, który jest także formą wsparcia Hospicjum Caritas w Przemyślu.
 4. Dzisiaj na godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na WIECZORNĄ MODLITWĘ UWIELBIENIA Chrystusa Miłosiernego jako dopełnienie paschalnej drogi Chrystusa.
 5. Od jutra w naszej parafii rozpoczną się KATECHEZY PRZEDMALŻEŃSKIE. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki o godz.19.00.
 6. SZKOŁA SALEZJAŃSKA w Przemyślu zaprasza kandydatów. Budujemy wspólnotę edukacyjno – wychowawczą w duchu rodzinnym, opartą na chrześcijańskich wartościach. Chętnych rodziców zapraszamy do kontaktu z
  sekretariatem szkoły.
 7. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. IV bloku nr 15.
 8. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej. Sporo tematów pogłębiających paschalne prawdy wiary związane ze zmartwychwstaniem i życiem wiecznym.

Niech Boże błogosławieństwo pomnaża paschalne dary pokoju i miłosierdzia w
naszych sercach, w rodzinach i całej wspólnocie.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 4.04.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00, 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]
 2. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!]. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodziny i bliskich.
 3. Najbliższa niedziela jest ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 12 kwietnia w naszej parafii rozpoczną się KATECHEZY PRZEDMALŻEŃSKIE. Spotkania w poniedziałki, środy i piątki o g.19.00.
 4. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękuję wikariuszom – ks. Piotrowi i Bartoszowi za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz za posługę w konfesjonale. Szczere wyrazy wdzięczności ks. Piotrowi za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także pani Anecie Kielar za udekorowanie świątyni. Panu kościelnemu Tomaszowi oraz lektorom za pomoc w przygotowaniu liturgii całego Triduum. Dziękujemy w szczególny sposób organiście panu Franciszkowi i całej Służbie Liturgicznej Ołtarza, a szczególnie wszystkim adorującym Chrystusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie.
 5. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy parafian z kl. III bloku nr 15. ŻYCZENIA WIELKANOCNE ” Oto jest dzień, w którym Pan nasz zmartwychwstał!”

Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby ta radosna wieść, która przez dwa tysiąclecia rozbrzmiewa we wspólnocie tych, którzy uwierzyli w Chrystusa, była obecna także w waszych sercach. Niech tegoroczne Święta Wielkanocne wypełnią wasze życie tą autentyczną radością i nadzieją, której świadkami obyście byli także dla innych. Niech Zmartwychwstały błogosławi waszym rodzinom, przyjaciołom i bliskim. Niech was obdarzy pokojem, którego bardzo jesteśmy spragnieni w trudnym czasie zmagań ze skutkami pandemii. Niech wasze Święta Paschalne będą radosne nadzieją, że Pan zawsze jest pośród nas i opromienia nas nieustannie blaskiem swego zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały błogosławi każdego z was, obdarza łaską i pokojem!