UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 30.05.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ jest uwielbieniem tajemnicy Boga, który
  objawia się nam w miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres
  Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11.30 suma odpustowa w parafii Świętej Trójcy.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU,
  a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 19.30 zapraszamy serdecznie na
  modlitwę słowem Bożym i pieśnią przed Jezusem Eucharystycznym.
 3. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Ponieważ nie będzie
  organizowanej miejskiej procesji Bożego Ciała, w naszym kościele Msze św. o godz.
  8.00, 10.00, 11.30, 15.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza Komunia św.
  trójki dzieci. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja
  eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i
   rocznicowe, niosących baldachim i chorągwie, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do
  wcześniejszej spowiedzi. Spowiadać będziemy we wtorek i środę od godz. 17.00. W
  piątek spowiedź od godz. 16.30. Do chorych udamy się o stałych porach.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.
 5. W piątek i sobotę procesja po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę
  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.30.
 6. Od wtorku o godz. 17.30 NABOŻENSTWO CZERWCOWE.
 7. Od 7 czerwca w parafii Salezjańskiej KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE.
  Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 8. Dziękujemy parafianom z IV klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary
  na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki V bloku nr
  17.
 9. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • poniedziałek – Nawiedzenie NMP
  • wtorek – św. Justyna, męczennika
  • sobota – św. Bonifacego, męczennika
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu
  artykuły na temat Eucharystii a w Gościu dodatek z Litanią do Serca Jezusa i
  modlitwami.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 23.05.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 19 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im światło i moc Ducha Św. Dziś za wspólne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Przypominamy, że MAJÓWKA codziennie o godz. 17.30, a po niej wieczorna Msza św.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu we wtorek i w czwartek o godz. 16.00 w kościele odbędą się próby dla dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę Komunii świętej.
 5. W czwartek – ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnienie kapłanów w łasce powołania.
 6. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wtedy okres Komunii św. wielkanocnej. W parafii Świętej Trójcy odpust parafialny.
 7. Od 7 czerwca w parafii Salezjańskiej KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.
 8. Dziękujemy parafianom z III klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki IV bl. nr 17.
 9. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • wtorek – św. Bedę Czcigodnego i św. Grzegorza VII, papieża
  • środa – św. Filipa Nereusza
  • czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
  • sobota – św. Urszulę Ledóchowską
 10. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Zachęcamydo lektury. Opiece Maryi Matce Kościoła polećmy nowych kapłanów i diakonów w naszej archidiecezji, proszą także o dar nowych powołań – Pod twoją obronę…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 9.05.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA kwestuje dzisiaj po Mszach św. na potrzeby pobliskiego Schroniska dla Bezdomnych. Zachęcamy serdecznie do wsparcia. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii św., która rozpocznie BIAŁY TYDZIEŃ. Zachęcamy dzieci i rodziców, aby czas tego tygodnia był wspólnym dziękczynieniem za prawdziwą obecność Pana Jezusa w sercach dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej archidiecezji święcenia diakonów. Polecajmy w modlitwie kandydatów do święceń.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają DNI KRZYŻOWE. Jest to czas modlitwy całego Kościoła o urodzaje dla ziemi i błogosławieństwo w pracy na roli.
 5. W czwartek zapraszamy klasy VIII na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym.
 6. W piątek początek Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecajmy w modlitwie przyjmujących święcenia i módlmy się o dar wierności i gorliwości w służbie Bogu i ludziom dla przyszłych kapłanów.
 7. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 17 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 17.
 8. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a po niej wieczorna Msza św. Gorąco zachęcamy do chwalenia Maryi słowami litanii.
 9. W tym tygodniu w liturgii w czwartek wspominamy NMP Fatimską, a w piątek –św. Macieja, apostoła.
 10. Zachęcamy serdecznie do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez lekturę NIEDZIELI oraz GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Są także nowe numery kwartalnika MISYJNE DROGI. Niech Boże błogosławieństwo umacnia naszą wiarę i pomaga trwać w przyjaźni z Chrystusem w codziennym życiu.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2.05.2021.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę TOWARZYSTWO ŚW. BRATA ALBERTA będzie kwestowało po Mszach św. na potrzeby pobliskiego Schroniska dla Bezdomnych.
 2. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI i 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. niedzielny – nie będzie Mszy św. o godz. 15.30. W parafii na Kmieciach uroczystość odpustowa.
 3. W tym tygodniu PIERWSZY CZWARTEK i PIĄTEK miesiąca maja. W czwartek od godz. 17.00 adoracja. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek o stałych porach udamy się do chorych. Pierwszopiątkowa spowiedź od godz. 16.30.
 4. W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława JAMROZKA, dlatego polecajmy w modlitwie jego apostolską posługę w naszym przemyskim Kościele.
 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii św. W piątek od godz. 15.30 spowiedź dla dzieci oraz rodziców.
 6. Dziękujemy parafianom z VI klatki bloku nr 15 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 17.
 7. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W naszym kościele NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie o godz. 17.30, a po niej wieczorna Msza św. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież oraz dorosłych do modlitwy za przyczyną Maryi.
 8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
   wtorek – św. Floriana, męczennika
   środa – rocznicę poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
   czwartek – św. Filipa i Jakuba, apostołów
   sobota – św. Stanisława, bpa i męczennika
 9. Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej. Początek maja przynosi zawsze tematy maryjne i patriotyczne. Dziś przypada pierwsza rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa CHUDZIO, polecajmy jego apostolską posługę opiece Matki Najświętszej – Pod Twoją obronę…