NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 24.04.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA kończymy dzisiaj Oktawę Świąt Wielkanocnych. Jednoczymy się z całym Kościołem, który w tym paschalnym czasie ufnie wyprasza miłosierdzie Boga dla świata i każdego człowieka odkupionego Krwią Zbawiciela. Przypominamy, że codziennie za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskiwać ten odpust w domu.
  2. Po Mszy św. o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień zmiana tajemnic różańca. Skarbonki z wiekopostną jałmużną można składać w zakrystii.
  3. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w całym Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. W całej ojczyźnie z inicjatywy Caritas Polska zainicjowano dzisiaj akcję DZIEŃ DOBRA, której celem jest wspólne świętowanie, docenienie pracy wolontariuszy, szerzenie idei niesienia dobra potrzebującym. Z woli Ojca św. Franciszka właśnie w Święto Miłosierdzia po Mszach św. organizujemy zbiórkę ofiar na wsparcie działalności Caritas. Informacja dla wszystkich młodych i posługujących się kartą płatniczą, że można to uczynić w zakrystii korzystając z portalu płacąc kartą.
  4. Dzisiaj na godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na WIECZORNĄ MODLITWĘ UWIELBIENIA Chrystusa Miłosiernego jako dopełnienie paschalnej drogi Chrystusa. Serdecznie zapraszamy młodzież na tę wieczorną modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Katolickie – Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza, jak co roku, przeprowadzi akcję PRZEMYSKIE POLA NADZIEI, która będzie promocją opieki nad terminalnie chorymi. Inicjatywa ta będzie połączona ze zbiórką ofiar na cele tworzonego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA przy ul. Słowackiego. Gorąco zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego dzieła.
  6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 3 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z kl. III bloku nr 3.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
     poniedziałek – św. Marka, Ewangelistę
     wtorek – św. Wojciecha, bpa i męczennika, patrona Polski
     piątek – św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę, doktora Kościoła i patronkę Europy
  8. Zachęcamy gorąco do lektury prasy katolickiej, która przynosi sporo tematów pogłębiających paschalną prawdę o Bożym miłosierdziu. Niech Boże błogosławieństwo pomnaża paschalne dary pokoju i miłosierdzia w naszych sercach i w rodzinach.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 17.04.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE jest radosną celebracją paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Dzisiejsza niedziela otwiera w życiu Kościoła okres paschalny, który będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10.00, 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, drugi dzień Świąt Paschalnych – porządek Mszy św. niedzielny: 8.00; 10.00; 11.30 i 15.30 [nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!. Zachęcamy do przeżywania tego świątecznego czasu w gronie rodziny i bliskich.
  2. Najbliższa niedziela jest ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie przed Mszą św. wieczorną będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas. Po Mszy wieczornej o godzinie 19:00 modlitwa uwielbienia Jezusa Miłosiernego przez Słowo Boże i śpiew. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 20 kwietnia w naszej parafii rozpoczną się KATECHEZY PRZEDMALŻEŃSKIE. Pierwsze spotkanie w środę 20.04. o godz.18.45.
  3. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i podniosłego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękuję wikariuszom – ks. Piotrowi i Bartoszowi za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego oraz za posługę w konfesjonale. Szczere wyrazy wdzięczności ks. Piotrowi i gronu parafian za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu a także pani Anecie Kielar za udekorowanie świątyni. Panu kościelnemu Tomaszowi, lektorom oraz całej Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii całego Triduum. Dziękujemy w sposób wyjątkowy Chórowi VOX IUVENTUM za piękną i podniosłą oprawę muzyczną całego Triduum Paschalnego na ręce pana Piotra i Joanny Szelążków. Składamy serdeczne podziękowanie naszemu organiście panu Franciszkowi, a szczególnie wszystkim adorującym Chrystusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie.
  4. Dziękujemy parafianom z I klatki bloku nr 3 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. W tym tygodniu prosimy o ofiary parafian z klatki II bloku nr 3.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

„Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Obchodźmy nasze święto w szczerej radości.”
Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby ta radosna wieść, która przez dwa tysiąclecia rozbrzmiewa we wspólnocie tych, którzy uwierzyli w Chrystusa, była obecna także w waszych sercach.
Niech Chrystus – Baranek złożony w ofierze, odnowi nasze życie i przeniknie je swoim światłem i miłością tak, aby nasze podążanie za Nim było pełne wiary i wytrwałości. Niech w tym czasie dotkniętym niepokojem wojny i niepewności, nie zabraknie w waszej codzienności pokoju Zmartwychwstałego Pana, który pokrzepi nas w wędrówce ku pełni Życia, którą dla każdego z nas przygotował. Bądźmy teraz tak blisko przy Panu, aby inni będąc z nami poczuli Jego żywą Obecność!
Niech Zmartwychwstały błogosławi waszym rodzinom, przyjaciołom i bliskim. Niech was obdarzy pokojem, którego bardzo jesteśmy spragnieni w tym czasie wojny. Niech wasze Święta Paschalne będą radosne nadzieją, że Pan zawsze jest pośród nas i opromienia nas nieustannie blaskiem swego zmartwychwstania. Błogosławionych Świąt Paschalnych!

Liturgia Wielkiej Soboty

Noc paschalną rozjaśnia zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę Wielka Noc, bo w niej oceniamy w sposób sakramentalny mocą Ducha Świętego to najważniejsze wydarzenie w dziejach świata i ludzkości, jakim było przejście (pascha) ze śmierci do nowego życia przez zmartwychwstanie. Ta tajemnica zbawcza w liturgii tej nocy stanie się dla nas teraźniejszością. Uobecnią nam ją przede wszystkim dwa sakramenty paschalne: Chrzest i Eucharystia. Oba te sakramenty są dlatego ośrodkiem dzisiejszej liturgii. Cała dynamika nocy paschalnej koncentruje się wokół nowego życia w Chrystusie, dlatego też cała jej liturgia pełna jest symboli życia: światło – słowo –woda i uczta. Znaki te stanowią również główną treść kolejnych części liturgii wigilii paschalnej.