13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od przyszłej niedzieli w czasie wakacyjnym nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 15.30 oraz popołudniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od następnej niedzieli zatem obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. [godz. 8.00, 10.00, 11.30, 18.00]. O godz. 17.30 zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. W czwartek zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy na wieczorną adorację i modlitwę śpiewem oraz słowem Bożym.
 2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze w czasie naszej parafialnej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy noszącym chorągwie, baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim modlącym się przez całą oktawę przy Chrystusie Eucharystycznym.
 3. W środę – uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W naszej świątyni Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 [nie ma Mszy św. o godz. 6.30]. Taca mszalna na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W modlitwie polecajmy posługę ks. Piotra naszego wikariusza, wypraszając dla niego potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej. Ks. Bartosz Gajerski poprosił o roczny urlop zdrowotny, dlatego też już od 1 lipca podejmuje leczenie, a my dziękując mu za posługę wikariusza w naszej wspólnocie parafialnej, modlitwą będziemy wspierać jego powrót do zdrowia.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca. W piątek SPOWIEDŹ od godz. 16.00 Z pierwszopiątkową posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00 rano. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 17.00.
 5. Koło Radia Maryja przy parafii Św. Trójcy zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 9-10 lipca. Zapisy w poniedziałki od godz. 16.30-18.00. Przypominamy o zapisach na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ, Szczegóły na plakacie informacyjnym. W zakrystii zapisy do grupy ŚW. JACKA.
 6. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 11 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 13.
 7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
   poniedziałek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i doktora Kościoła
   wtorek – św. Ireneusza z Lyonu, męczennika i doktora Kościoła
   środa – św. Apostołów Piotra i Pawła
 8. Od poniedziałku KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna pół godziny po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są już wakacyjne numery Małego Gościa oraz specjalne numery Gościa poświęcone Eucharystii. Pamiętajmy w czasie wakacyjnych wyjazdów o niedzielnej Mszy św. Polećmy ks. Bartosza wstawiennictwu i opiece Maryi – Pod Twoją obronę…

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ jest uwielbieniem tajemnicy Trójjedynego Boga. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11.30 suma odpustowa w parafii Świętej Trójcy. Serdeczne podziękowanie za składane dzisiaj ofiary na potrzeby parafii.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, a we wtorek św. bpa Michała Kozala, męczennika.
 3. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 11.30 [po procesji], 15.30 i 18.00. Centralne uroczystości dla całego miasta rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.00 w Archikatedrze, a po niej udamy się z procesją do kościoła Salezjanów. Bardzo proszę o zabranie chorągwi oraz o udział w procesji dzieci komunijnych, ministrantów i lektorów. Poprzez pobożny udział w
  procesji wyznajemy wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.
 4. Piątek po Bożym Ciele jest dniem PARAFIALNEGO ODPUSTU KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA. Uroczysta suma o godz. 18.00 i po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, komunijne i rocznicowe. Zapraszamy wszystkich parafian aby uczcić swego patrona. W piątek z racji odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W ciągu oktawy Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA do 4 ołtarzy. Odwołujemy zatem Mszę św. o godz. 18.00! Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy wzorem lat ubiegłych.
 6. PIERWSZY – przy bloku nr 13
 7. DRUGI – przy bloku nr 23
 8. TRZECI – przy skrzyżowaniu ul. Chodźki i 29 Listopada
 9. CZWARTY – przy bloku nr 20 przy ul St. Augusta [tam zakończenie
  procesji].
 10. Dziękujemy parafianom z klatki III bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki I bloku nr 11.
 11. W dniach 4 – 15 lipca wyrusza 42. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. W zakrystii zapisy do grupy św. JACKA, która wyrusza z przemyskiej katedry.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zarówno w Niedzieli jak i w Gościu artykuły na temat Eucharystii oraz bezpłatny dodatek z pieśniami na procesję eucharystyczną.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 5.06.2022.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest dziękczynieniem Kościoła za dary jakimi Bóg ubogaca i umacnia wspólnotę wierzących w głoszeniu Ewangelii. W dniu wczorajszym w naszej katedrze zostało wyświęconych 6 nowych kapłanów. Polecajmy w modlitwie ich posługę, wypraszając im światło i moc Ducha Św. Dziś za wspólne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańca. Przypominamy, że codziennie o godz. 17.30 modlimy się Litanią do Bożego Serca.
 3. Przy naszym kościele w ostatnim czasie oczyściliśmy kostkę wokół świątyni i rozpoczęliśmy ocieplenie budynku plebanii. Prosimy o wsparcie tych prac remontowych ofiarami składanymi za tydzień na potrzeby parafii.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – ŚWIĘTO MARYI MATKI KOŚCIOŁA. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 5. W czwartek – ŚWIĘTO CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich oraz o umocnienie kapłanów w łasce powołania.
 6. W piątek na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem zapraszamy uczniów klas VI na godz. 17.00. Za tydzień w niedzielę uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się wtedy okres Komunii św. wielkanocnej. W parafii Świętej Trójcy odpust parafialny.
 7. Od 6 czerwca w parafii Salezjańskiej KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00.

8.W dniach 4 – 15 lipca wyrusza 42. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. W zakrystii zapisy do grupy św. JACKA, która wyrusza z przemyskiej katedry.

 1. Dziękujemy parafianom z II klatki bloku nr 5 przy ul. Rogozińskiego za ofiary na sprzątanie i wystrój świątyni. Teraz prosimy o ofiary parafian z klatki III bloku nr 5.
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  • środa – św. Jadwigę, królową
  • czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • sobota – św. Barnabę, apostoła

Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przemyskim dodatku NIEDZIELI sylwetki nowo wyświęconych diakonów i neoprezbiterów. Zachęcamy do lektury. Opiece Maryi Matce Kościoła polećmy nowych kapłanów i diakonów w naszej archidiecezji, proszą także o dar nowych powołań – Pod Twoją obronę…